כאן רשת ב

רות שרדה את השואה ואת הטבח: "לא חשבתי שארגיש שוב חסרת אונים כמו אז"

רות שרדה את השואה ואת הטבח: "אותו חוסר אונים כמו אז"
עבור רות הרן בת ה-89, שבנה אבשלום נרצח בבארי ושבעה מבני משפחתה נחטפו - 7 באוקטובר היה היום הקשה ביותר מאז אירועי הזוועות שאירעו במלחמת העולם השנייה | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה שי, פלאש 90
צילום: משה שי, פלאש 90

רות הרן בת ה-89 שרדה את השואה, ועלתה מרומניה. ב-7 באוקטובר, אבשלום בנה נרצח בקיבוץ בארי, ושבעה מבני משפחתה נחטפו לעזה: "בשני המקרים מדובר ברוע מוחלט של רצח מתוכנן ושיטתי. לא חשבתי שארגיש שוב חסרת אונים כמו אז", סיפרה היום (שני) רות בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

האזינו לריאיון עם רות הרן בכאן רשת ב

עבור רות, יום הטבח היה היום הקשה ביותר מאז אירועי הזוועות שאירעו במלחמת העולם השנייה. "התעוררתי למציאות מזוויעה של כיבוש, רצח, התעללות, אונס ומעשים שהדמיון לא יכול לתאר", סיפרה רות. "זו תחושת אובדן הביטחון וחוסר יכולת להכיל את הסיטואציה הנוראית".

"אני לא מצפה לנס, אני רוצה שהם יחזרו. הבכי והשכול לא עוזבים אותי", שיתפה רות על בני משפחתה החטופים. "אני מאוד כועסת על הממשלה הזאת שמתעתעת באנשים. לא יכול להיות שיהיה ראש ממשלה כזה נבזה", אמרה.

"הוא מתעתע בנו. אני לא מטומטמת", הוסיפה רות לכעוס, "אני יודעת שהוא לא יכריע את החמאס, החכמים כבר אמרו שלא נכריע אותו. כל כך קיוויתי שנהיה מספיק חכמים, אבל אני גאה בדור הצעיר - כל כך אמיץ ויצירתי".

 

הפופולריים