הבקשה החריגה של שגרירות ארצות הברית - וההפתעה במשטרה

הבקשה החריגה של שגרירות ארצות הברית - וההפתעה במשטרה
במחלקה לחקירות שוטרים לא היו מודעים לכך שהפלאפון של יעקב טוחי, שנורה למוות ביד שוטר מג"ב, מבוקש בידי שגרירות ארצות הברית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

שגרירות ארצות הברית פנתה באופן חריג למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בבקשה לקבל לידיה את הטלפון הנייד של יעקב טוחי, תושב יפו בן 50 שעבד בשגרירות ונורה למוות בידי שוטר מג"ב שלא היה בתפקיד, בגלל ויכוח על חנייה. כך דווח היום (רביעי) בתוכנית "בחצי היום" עם אסתי פרז בן עמי, בכאן רשת ב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

במח"ש קיבלו את הבקשה של השגרירות בהפתעה וטענו כי הנייד כלל לא נמצא אצלם. לאחר בירור כאן חדשות הסתבר שמי שמחזיק עדיין בפלאפון של הנרצח היא משטרת ישראל, שעד לפניית כאן חדשות כלל לא ידעה על כך שהנייד מבוקש על ידי השגרירות שפועלת כדי להחזירו אליה.

מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר בתגובה: "מכשיר הטלפון או כל אמצעי דיגיטלי אחר שהיה שייך למנוח, יעקב טוחי ז"ל, אינו מוחזק על ידי מח"ש". ממשטרת ישראל נמסר: "מכשיר הטלפון שמור במשטרה לבקשת מח"ש ויועבר לנציג שגרירות ארצות הברית".

המחלקה לחקירת שוטרים הודיעה באמצע חודש אפריל כי השוטר שירה למוות ביעקב טוחי ביפו ייחשד בעבירת רצח. ימים לאחר הרצח,  התאספו עשרות מתושבי יפו מחוץ למכון המשפטי באבו כביר במטרה לקחת את גופתו של יעקב טוחי בסיום הנתיחה שלאחר המוות. טוחי, בן 50, נורה למוות ב-12 באפריל ברחוב יהודה הימית ביפו על ידי שוטר מג"ב שלא היה בתפקיד על רקע סכסוך בכביש. השוטר נפצע קל מדקירה, נחקר ונעצר.

השוטר היורה אמר לחוקרי המחלקה לחקירות שוטרים כי שהה במכוניתו עם בני משפחתו ולאחר שטוחי שרכב על אופנוע התקרב למכונית, יצא מהמכונית כדי להגן כל בני משפחתו. כמו כן, התיעוד החלקי מהאירוע מראה כי השוטר וטוחי נאבקו ובשלב מסוים השוטר ירה בו לפחות שמונה קליעים. הערב תתקיים ישיבת חירום של הוועד העממי ביפו ושל הארגונים בשכונות. טרם נמסר מועד הלוויתו של טוחי, שהיה מתנדב ותיק במד"א ועבד בשגרירות ארצות הברית בישראל.

הפופולריים