השר לשעבר והאב השכול יזהר שי

"שר שמגיע לבית העלמין ביום הזיכרון צריך לבקש סליחה"

"שר שמגיע לבית העלמין ביום הזיכרון צריך לבקש סליחה"
השר לשעבר ששכל את בנו ב-7 באוקטובר, שיתף בתחושות הקשות על טקס המשואות במתכונתו הנוכחית: "מירי רגב, שרת החנופה והתחבורה, עשתה טעות קשה שפוגעת בציבור שלם. אצלנו הטלוויזיה תהיה כבויה בזמן הנאום המפואר של ראש הממשלה" | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: צילום: נועם רבקין פנטון - פלאש 90, דובר צה"ל

השר לשעבר יזהר שי, ששכל את בנו ירון ב-7 באוקטובר, שוחח הבוקר (חמישי) עם רינה מצליח ויגאל גואטה בכאן רשת ב, ושיתף בתחושות הקשות לקראת יום הזיכרון הראשון שלו כאב שכול.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

שי שיתף בדעתו על נוכחות פוליטיקאים ושרים בבתי הקברות בטקסי יום הזיכרון: "אני מבין את הצורך של מדינת ישראל לשלוח אנשים שייצגו אותה. בעבר היינו אומרים שיש יום אחד בשנה שלא משנה מהן הדעות הפוליטיות, מגיעים בשביל לייצג את הממלכתיות - ולא משנה מי או מה השר, משנה שהוא בא בשם הכנסת או הממשלה", אמר. "השנה הנושא הזה מאוד כואב. אני מציע לכל פוליטיקאי שמגיע בשבוע הבא לבית עלמין כלשהו להתחיל בשני דברים: האחד, להודיע שהוא מקבל עליו אחריות, ודבר שני, שיבקש סליחה - ורק אחרי זה שיגיד את כל הדברים היפים על 'מגש הכסף' והמחיר ששילמו הנופלים והמשפחות".

משפחת שי נהגה לחגוג את יום העצמאות במסיבה מסורתית בחצר ביתם, בהשתתפות מאות אנשים. השנה הם יעבירו לבד את החג - כשהם מתקשים לקבל את האופן שבו הוחלט לפתוח אותו, בטקס המשואות במתכונתו הנוכחית: "הגברת מירי רגב, שרת החנופה והתחבורה, החליטה להכניס את ראש הממשלה לטקס ממלכתי שהיה נטול פוליטיקה", אמר.

עוד הוסיף: "היא עשתה טעות קשה שפוגעת ברגשותיהם של הרבה מאוד אנשים, בציבור שלם. אצלנו הטלוויזיה תהיה כבויה בזמן הנאום המפואר של ראש ממשלת ישראל. אולי נשים לנו שירי ארץ ישראל ודברים שמייצגים את הממלכתיות".

"הפגיעה הזאת מסמלת את המעבר של ממשלה חסרת בושה מיום הזיכרון ליום העצמאות. זה מה שיש לנו, זה מה שקיבלנו. לצערי הרב כך יתחילו חגיגות העצמאות בישראל בשנה העצובה הזאת", חתם את דבריו.

הפופולריים