הצדק יצא לאור

העליון הפך את החלטת המחוזי התמוהה בנוגע לאם חד הורית לילד אוטיסט

העליון הפך את החלטת המחוזי התמוהה בנוגע לאם חד הורית
האישה בת ה-46 סגרה הסדר טיעון עם הפרקליטות במסגרתו לא תורשע. ביהמ"ש המחוזי דחה את ההסדר, דבר שהיה אמור להוביל לפיטוריה. היום הפך העליון את ההחלטה וקיבל את ההסדר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרים אלסטר, פלאש 90
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

המחוזי לא קיבל את הסדר הטיעון - העליון הפך את ההחלטה: בת 46 שהודעת בעבירת מידע פנים סגרה הסדר טיעון עם הפרקליטות, אך לאחר שבית המשפט המחוזי דחה את ההסדר, העליון החליט לקבל אותו היום (ראשון) ולא להרשיע אותה.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

השופטים דפנה ברק ארז, דוד מינץ ויוסף אלרון כתבו פסק דין קצרצר האומר כי "במקרה זה שבו המדינה הסכימה לקבלת הערעור ובהתחשב במאפייני המערערת ובהסדר הטיעון המאוזן שהושג, אנו מאשרים את הסכמת הצדדים כפי שהונחה בפנינו. בהתאמה אנו מורים על קבלת הערעור כך שהתיק יסתיים ללא הרשעה".

לפני כשנה, סירב בית המשפט המחוזי לכבד את הסדר הטיעון שסגרה הפרקליטות עם הנאשמת. הפרקליטות חתמה איתה על הסדר טיעון שהיה אמור לכלול קנס כספי ועונש של עבודות שירות, אך יסיים את התיק נגדה ללא הרשעה. ההחלטה התקבלה, בין היתר, לאור הנסיבות המקלות, עברה הנקי של הנאשמת, ונסיבותיה האישיות, שכן היא מגדלת לבדה ילד עם אוטיזם ואם הייתה מורשעת - הייתה מפוטרת מעבודתה כמורה לאנגלית.

עורכי הדין אלעד רן והילה תירוש ממשרד רן-תירוש ושות' מסרו: "אנו שמחים על החלטת בית המשפט העליון שקיבל את ערעורינו וסיים את עניינה של אלוש מבלי שתורשע. אנו סבורים שהמדינה נהגה בהגינות רבה בעניין זה עת התחשבה בנסיבותיה המיוחדות של המערערת".

 

 

הפופולריים