פרשת "גן טולי": הגננת ליטל ברסי, תרצה 16 חודשי מאסר

פרשת "גן טולי": הגננת ליטל ברסי, תרצה 16 חודשי מאסר
בעסקת טיעון שסגרה בעל הגן טולי ברמלה, ליטל ברסי, היא הודתה והורשעה בעבירות של תקיפת הפעוטות. אמא לילדה בגן: "נמשיך להתמודד שנים רבות עם השלכות המעשים של הצוות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ליטל ברסי, מפרשת "גן טולי"
צילום: פלאש 90

בית המשפט גזר היום (חמישי) על בעלת הגן טולי ברמלה, ליטל ברסי, 16 חודשי מאסר בפועל. בעסקת טיעון בין הפרקליטות לבין סנגורה של ברסי, היא הודתה והורשעה בעבירות של תקיפת חמישה פעוטות, אך לא היתה הסכמה לעניין העונש. משפחות הקורבנות נתנו את הסכמתן להסדר.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

על פי כתב האישום, ברסי שימשה בעלים ומנהלת הגן, ואף הייתה בעצמה גננת בגן. במהלך השנים 2020-2018, בהיותה מנהלת הגן, ברסי הייתה מודעת לאווירה האלימה בין היתר על ידי כך שעודכנה מספר רב של פעמים על ידי הורי הפעוטות בדבר סימני חבלה על גופם. כמו כן, הייתה עדה לאירועים בהם סייעות נקטו באלימות ותקפו קטינים, ואף עודכנה על כך מצד סייעות אחרות. למרות זאת, נמנעה ברסי מדיווח על המעשים לגורמים הרלוונטיים, ואף נהגה בעצמה בצורה כוחנית כלפי הפעוטות.

ג'ני אלבו, אמא לילדה בגן טולי, אמרה אחרי גזר הדין: "חיכינו לרגע הזה שנים ארוכות, זו סגירת מעגל. שום עונש לא יספק אותנו על מה שהן כולן עשו לילדים שלנו. אנחנו מתמודדים ונמשיך להתמודד עוד שנים רבות עם ההשלכות של המעשים שלהן, אך אין ספק שהיום תם הפרק החשוב הזה בחיים שלנו ונוכל סוף סוף להמשיך להתמקד אך ורק בלשקם את המשפחות שלנו".

אלונה דניאל, חברת מטה המאבק למען הילדים המלווה את ההורים מרגע התפוצצות הפרשה, אמרה: "צוות שלם של הגן הטיל טרור על הפעוטות בניהולה של ליטל ברסי, ולא היתה אף אחת להושיע אותם ממעשי הזוועות. אחרי ארבע שנים מחשיפת הפרשה, ראינו עוד ועוד גננות וסייעות שפגעו בילדים בדרכים קשות מאוד. מדובר במכת מדינה ועל כל המערכת למגר אותה, להחמיר בענישה ולתקן מיידית את חוק המצלמות כך שיעזור במניעת האלימות כלפי ילדי הגיל הרך במסגרות היום."

> לכתבה המלאה על התעללות הגננת והסייעות בפעוטות הגן

ארבע הסייעות שעבדו בגן - רוחמה סעד, נירית שוויד, חני צאצושווילי ואורלי שרגני, כבר הורשעו בהתעללות ותקיפת הפעוטות בגן, בפרשה שהתפוצצה ביולי 2020, ומרצות את עונשן בכלא נווה תרצה מזה כשנה. הסייעות הורשעו ב-28 סעיפים במסגרת הסדר טיעון, שכלל כתב אישום מתוקן. הן הודו כל אחת במיוחס לה במסגרת ההסדר, ונכנסו כל אחת לתקופה של בין שלוש שנים וחצי, לחמש שנים בכלא.

על פי כתב האישום, הסייעות ביצעו מעשי התעללות ותקיפה ב-26 קטינים, תוך שימוש בחפצים שונים. בין היתר, אחזו הסייעות בחוזקה בילדים, משכו בידיהם וברגליהם וגררו אותם, הרימו את הקטינים והטיחו אותם בחוזקה על מזרונים או על כסאות, סטרו להם והשליכו חבילות מגבונים וצעצועים על הפעוטות.

הפופולריים