כפי שפורסם בכאן חדשות

"היה תפקיד חיי": מפקד מחוז ירושלים דורון תורג'מן פרש מהמשטרה

תפקיד חייו: מפקד מחוז ירושלים דורון תורג'מן פרש מהמשטרה
תורג'מן החליט שלא להמתין להחלטת הוועדה למינוי בכירים אם לאשר את מועמדותו של פלד לתפקיד המפכ"ל • מקורבים לתורג'מן מסרו לכאן חדשות: "הוא לא היה מעוניין להתמנות למפכ"ל" • תורג'מן: "זה היה תפקיד חיי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דורון תורג'מן
צילום: דוברות המשטרה

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן, הודיע היום (חמישי) למפכ"ל המשטרה קובי שבתאי כי בכוונתו לפרוש בעוד חודשיים, לאחר שיפקח על מבצעי האבטחה באירועי יום ירושלים ובמצעד הגאווה. שבתאי והשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הודו לממ"ז ירושלים על תרומתו לביטחון המדינה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

הודעתו של תורג'מן הגיעה לאחר שכתב כאן חדשות משה שטיינמץ פרסםשמחצית מסגל הפיקוד במשטרה צפויים לפרוש מתפקידם עקב המינוי של של ניצב אבשלום פלד למפכ"ל הבא על ידי בן גביר. השר לביטחון לאומי ציין כי בזמן כהונתו של ניצב תורג'מן הונהגו הקלות בעליית יהודים להר הבית, והוסיף שבקרוב יחלו הוא ומפכ"ל המשטרה המיועד לראיין מועמדים לפיקוד על מחוז ירושלים.

תורג'מן יפרוש בעוד כחודשיים, אחרי אירועי מצעד הגאווה ואירועי יום ירושלים בבירה. את תפקידו כמפקד המחוז הוא תיאר כ"תפקיד חייו" והתייחס למלחמה המתמשכת: "מאז 7 באוקטובר הצלחנו לשמור את ירושלים מחוץ למעגל הלחימה ולאפשר את קיום המועדים הדתיים והאחרים כמדי שנה באופן תקין ובטוח. זר לא יבין את המורכבות, הרגישות, האחריות והאתגר המשמעותי שיש בפיקוד על מחוז ירושלים וניהול אינספור מבצעים ופעילות במציאות בטחונית מורכבת".

תורג'מן, בן 53, הינו מהצעירים ביותר בסגל הפיקוד במשטרה. הוא החליט לפרוש לפני מספר חודשים ואינו המתין להחלטת הוועדה למינוי בכירים אם לאשר את מועמדותו של פלד לתפקיד המפכ"ל. כמו כן, ניצבים נוספים ממתינים להחלטת הוועדה וצפויים לפרוש במידה ומינויו של פלד יאושר.

מקורבים לתורג'מן מסרו: "דורון ראה את תפקיד מפקד מחוז ירושלים כתפקיד חייו. הוא לא היה מעוניין להתמנות למפכ"ל ואף ביקש שלא לכלול אותו בהתמודדות. הוא מסיים שלוש וחצי שנים של תפקיד, יחסית ארוך מאוד לממ"ז. דורון, אב לחמישה ילדים, חלקם קטנים ורוצה לעשות לביתו".

הפופולריים