יהי זכרה ברוך

הסופרת, העיתונאית והפוליטיקאית יעל דיין נפטרה בגיל 85

הסופרת, העיתונאית והפוליטיקאית יעל דיין נפטרה בגיל 85
דיין היא סופרת, עיתונאית ופוליטיקאית ישראלית. הייתה חברת הכנסת מטעם "העבודה", סגנית ראש עיריית תל אביב-יפו מטעם מרצ וזוכת פרס מפעל חיים מטעם המשרד לשוויון חברתי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יעל דיין
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

חברת הכנסת לשעבר יעל דיין, נפטרה היום (שבת) בגיל 85. דיין, סופרת ועיתונאית, נולדה בנהלל ועברה לירושלים כשהייתה בת עשר. היא ביצעה גם תפקידים בכירים בעיריית תל אביב-יפו וזכתה בפרס מפעל חיים מטעם המשרד לשיוויון חברתי בשנת 2022. דיין היא ביתו של משה דיין. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

דיין החלה את פעילותה בכנסת בשנת 1992 מטעם מפלגת העבודה. היא הקימה בין השאר את הוועדה לקידום מעמד האישה וכיהנה כיו"ר הוועדה שלוש פעמים רצופות. נוסף על כך, דיין הביאה לחקיקה של החוק למניעת הטרדה מינית. ב-1993 נפגשה עם יאסר ערפאת בתוניס ועוררה סערה בקרב ראש הממשלה דאז יצחק רבין ושרי ממשלתו. בשנת 2002 חלתה דיין במחלת ריאות חסימתית כרונית, ומאז השתתפה במאמצים להעלות את המודעות למחלה ולקדם מחקר בנוגע לה.

חבר הכנסת לשעבר, יאיר גולן הספיד את דיין וכתב: "דיין הייתה אישה פורצת דרך, שהביעה את דעתה בלי מורא ופחד, באמונה עמוקה בצדק ושיוויון סללה את הדרך לקבוצות רבות בחברה הישראלית ועל כך אנו חבים לה תודה עצומה. שולח את תנחומיי למשפחתה ולחבריה".

חברת הכנסת נעמה לזימי כתבה גם היא: "את הולכת מאתנו בתקופה קשה וכאובה, ואורך כמגדלור מורה דרך משאיר לנו את המשימה לבנות את ישראל כחברת מופת ראויה וטובה". 

הפופולריים