סקר כאן רשת ב

הפתרון ליום שאחרי, וכיצד על הממשלה לפעול להשבת החטופים?

הפתרון ליום שאחרי, וכיצד על הממשלה לפעול להשבת החטופים?
בסקר שנערך על ידי מכון קנטאר: 70% מהנשאלים ענו כי יש להקדים את הבחירות. עוד עלה מהסקר כי כמעט רוב הציבור בעד מתקפה שכוללת תמרון קרקעי נגד חיזבאללה בצפון, במיוחד מצביעי הליכוד והקואליציה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה למען שחרור החטופים מול הקריה בת"א
הפגנה למען שחרור החטופים מול הקריה בת"א צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

48% מהציבור שנשאלו על שחרור החטופים ענו כי הדרך הנכונה לעשות זאת היא להגביר את הלחץ הצבאי ולשחררם בכוח. תוצאות הסקר של כאן רשת ב, שנערך על ידי מכון קנטאר של דודי חסיד, ופורסמו היום (חמישי) הראו גם כי 40% מהמשיבים משוכנעים כי יש לבצע עסקה ולסיים את המלחמה.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רוב גדול (79%) מהתומכים בהמשך הלחץ הצבאי הם מצביעי קואליציה ואילו רוב גדול (64%) מהתומכים בעסקה ובסיום המלחמה הם מצביעי אופוזיציה. כמו כן, הסקר הראה כי רוב הציבור מאמין שישראל מסוגלת להכריע את חמאס - כאשר תומכי הקואליציה (71%) מאמינים לחלוטין, אך מצביעי האופוזיציה לא משוכנעים (32%).

נוסף על כך, מהסקר עלה כי ביום שאחרי המלחמה, הרוב סבורים כי יש להביא לשליטה של גורמים פלסטינים בתמיכת מדינות ערב המתונות ברצועת עזה. גם כאן נרשם הבדל משמעותי בין תומכי הקואליציה שרוצים שלטון צבאי, לתומכי האופוזיציה שתומכים בגורמים הפלסטינים.

סוגיית הבחירות: רוב גורף בציבור סבור כי יש להקדים את הבחירות, וכמחציתו מעוניין לקיים בחירות כעת. בסך הכול 70% מהנשאלים ענו כי יש להקדים את הבחירות.

ברקע החלטת התובע בהאג, כארים חאן, להוציא צווי מעצר לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הביטחון יואב גלנט והחלטת מדינות באירופה להכיר במדינה פלסטינית, בתמונת המנדטים - הליכוד זוכה לעלייה במספר המושבים ואילו סמוטריץ' נחלש.

מפלגת המחנה הממלכתי שהייתה במגמת הירידה התייצבה על 29 מנדטים, כמו בסקר הקודם. הקואליציה מגיעה ל-52 מנדטים בסקר הזה, עלייה לעומת הסקרים הקודמים. כמחצית מהציבור סבורים שיושב ראש המחנה הממלכתי בני גנץ והשר גדי איזנקוט צריכים לפרוש מהממשלה תוך מספר שבועות.

רשימת המנדטים

המחנה הממלכתי - 29 מנדטים (29 בסקר הקודם)
הליכוד - 22 מנדטים (21 בסקר הקודם)
יש עתיד - 16 מנדטים (15 בסקר הקודם)
ישראל ביתנו - 10 מנדטים (11 בסקר הקודם)
ש"ס - 10 מנדטים (10 בסקר הקודם)
עוצמה יהודית - 9 מנדטים (9 בסקר הקודם)
יהדות התורה - 7 מנדטים (7 בסקר הקודם)
חד"ש-תע"ל - 5 מנדטים (5 בסקר הקודם)
מרצ - 4 מנדטים (4 בסקר הקודם)
הציונות הדתית - 4 מנדטים (5 בסקר הקודם)
רע"ם - 4 מנדטים (4 בסקר הקודם)

בל"ד (2.9%), תקווה חדשה (2.5%) והעבודה (1.5%) לא עוברות את אחוז החסימה. עוד עלה מהסקר כי כמעט רוב הציבור בעד מתקפה שכוללת תמרון קרקעי נגד חיזבאללה בצפון, במיוחד מצביעי הליכוד והקואליציה. באופוזיציה יש שוויון בין אלה שתומכים לאלה שמתנגדים.

בסקר השתתפו 600 גברים ונשים מעל גיל 18 בדגימה אינטרנטית הכוללת את המגזר הערבי. טעות הדגימה: 4%+-

הפופולריים