שיקר בפוליגרף

מנהל אולם אירועים בירושלים נחשד באונס של שתי עובדות

מנהל אולם אירועים בירושלים נחשד באונס של שתי עובדות
אחת העובדות סיפרה: "הוא היה מחוץ לדלת של המקלחת בלי תחתונים. עלה עליי ואנס אותי". לאחר בקשת כאן חדשות לתגובתו של החשוד, עורך הדין הוציא צו איסור פרסום על זהותו: "עלילת דם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילוסטרציה, אלימות במשפחה, אלימות כלפי נשים
צילום: גטי אימג'ס

מנהל אולם אירועים בירושלים נעצר לפני כחודשיים לאחר שצעירה הגישה נגדו תלונה, עוד כשהייתה בתהליך גיור. כפי שדווח היום (חמישי) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, לפני כשלוש שנים, בשיאה של מגפת הקורונה, הצעירה נותרה ללא קורת גג ולדבריה המנהל איפשר לה לעבוד באולם ואף להתגורר שם, עד שמוצאי שבת אחד "אנס אותה". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"הגעתי, דיברתי איתו והדלקתי את המים החמים כדי להיכנס להתקלח. הוא נכנס ולקח אותי אל מחוץ למקלחת. הוא היה מחוץ לדלת של המקלחת בחדר הרחצה, בלי תחתונים. חושבת שהוא הקשיב ליד הדלת וכשאני סיימתי את המקלחת הוא לקח אותי אל המיטה, עלה עליי ואנס אותי", שיתפה העובדת באומץ.

הנפגעת הגישה תביעה נגד החשוד בגין אי תשלום על עבודה והוא הסכים לשלם לה 10 אלף שקלים. באירוע נוסף שעליו נחקר מנהל האולם הוא נחשד לאונס של תיירת יהודייה שלמדה במדרשה ועבדה אצלו כמה ימים, לפני ארבע שנים. באירוע הזה המנהל הכחיש כל קשר וטען כי אינו מכיר כלל את הבחורה.

שאנה אהרונסון מנכ"לית ארגון "מגן" שמלווה את הנפגעות אמרה: "אנחנו בקשר עם הנפגעת הראשונה מאז 2021. לקח זמן לנפגעות להיות מוכנות להגיש תלונות במשטרה, כמובן דבר לא פשוט. מדובר בבחורות ונשים שהגיעו מחוץ לארץ, חלקן עברו תהליך גיור, סטודנטיות ותיירות. הן היו בלי משפחה בארץ, חיפשו סביבה תומכת ומקום לגור בו והוא לכאורה ניצל את המעמד והתפקיד שלו באופן קשה".

במהלך דיוני המעצר ציין השופט שבדיקת פוליגרף שביצע החשוד "יצאה לחובתו". לאחר פניית כאן חדשות לבקשת תגובתו של החשוד, בא כוחו הגיש בקשה בהולה לאיסור פרסום זהותו. עורך הדין אריאל עטרי טען: "מדובר בעלילת דם מצד עובדת מתוסכלת, שתביעה שהגישה נגד מרשי נדחתה".

אנס המסיבות: 11 שנות מאסר לנאשמים שאנסו וסיממו

עוד הוסיף עטרי: "יצויין כי בדיונים במהלך אותה תביעה המתלוננת הרעיפה על מרשי אינספור מילים טובות. המתלוננת אף נקבה בשם אישה אחרת שמרשי כלל אינו מכיר. הצגנו למשטרה ראיות חד משמעיות לכך שמדובר בעלילה ועם הצגתן מרשי שוחרר ממעצר ובכוונתו להגיש נגד אותה עובדת תביעת לשון הרע".

משטרת ישראל מסרה בתגובה: "מיד עם קבלת התלונה במשטרה בחשד לעבירות מין נפתחה חקירה. למרות חלוף הזמן הרב מהתלונה למעשים לכאורה, החקירה נוהלה במשטרה ברגישות ובמקצועיות במטרה להגיע לחקר האמת. החשוד נעצר ונחקר, והחוקרים ביצעו את כלל פעולות החקירה הנדרשות כולל גביית עדות מחו"ל. בסיום החקירה מוקדם יותר החודש, הועבר התיק לעיון והחלטת הפרקליטות".

בתוך כך, מהפרקליטות נמסר: "התיק התקבל בפרקליטות לפני כיומיים ומצוי בבחינה. כבכל תיק, ובהתחשב בחומר הראיות ובדין, הפרקליטות תפעל לקבלת החלטה בטווח הזמן האפשרי הקצר ביותר". 

הפופולריים