תקדים ישראלי: רופאים וחוקרים ניסחו המלצות לטיפול בילדים שחזרו מהשבי

תקדים ישראלי: רשימת ההמלצות לטיפול בילדים שחזרו מהשבי
בבית החולים שניידר, שטיפל ב-19 ילדים שחזרו משבי חמאס, ניסחו יחד עם חוקרים את רשימת הקווים המנחים, ובהם בין היתר אשפוז למשך כשבוע שכולל פסיכולוגים ועובדים סוציאליים, והימנעות מחשיפה לתקשורת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמיליה ואוהד פוגשים את משפחותיהם
צילום: דוברות שניידר

אחרי שטיפלו ב-19 ילדים שחזרו משבי חמאס בעזה, רופאים בבית החולים שניידר בשיתוף חוקרים מאוניברסיטת תל אביב חיברו מסמך המלצות של קווים מנחים לטיפול בילדים המשוחררים משבי - כך פורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. 

בעת שחזרו הילדים מהשבי בחורף האחרון לא היו כללים ידועים המנחים כיצד לטפל בילדים שעברו שבי ולא היו הנחיות רפואיות, שכן לא קיימים מקרים רבים בעולם מסוג זה, פרט לכמה מקרים של חטיפה על רקע פלילי. הטיפול שבוצע בילדים התבסס על מחשבה עמוקה והתברר לבסוף כנכון ומיטבי. 

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

במחלקה לפסיכולוגיה בבית החולים אספו את כל המידע מהצוות הרפואי שטיפל בילדים החטופים וכתבו יחד עם חוקרים מאוניברסיטת תל אביב המלצות לקווים מנחים לטיפול במטופלים מסוג זה:

    1. העברת הילדים השבים למוסד רפואי לחמישה עד שבעה ימים - במטרה לספק את כל צורכיהם הראשוניים ולשמש בסיס בטוח באופן זמני. על המוסד להכיל את כל השירותים הנצרכים: רופאים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, בגדים ומזון
    2. התרת מפגש עם הילדים רק לבני המשפחה מקרבה ראשונה בתחילה - ורק לאחר מכן, ובהדרגה, לחשוף את הילדים לבני משפחה נוספים
    3.  טיפול בכל המשפחה כיחידה אחת - הענקת טיפול משפחתי ולא פרטני, שכולל גם את ההורים בכל אחד מהשלבים
    4. הימנעות מחשיפה לתקשורת או לסקרנים

 

 

הפופולריים