המו"מ - והמנדט

הצעה חדשה לעסקת חטופים בדרך?

הצעה חדשה לעסקת חטופים בדרך?
שרים בקבינט המלחמה תומכים בפשרה על מספר החטופים שישוחררו, אם עסקה תצא לפועל • צוות המו"מ ביקש מנדט מורחב לגיבוש הצעה - אך קיבל מנדט מצומצם בלבד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

קבינט המלחמה הטיל על צוות המשא ומתן לגבש הצעה קונקרטית לעסקת חטופים שתועבר למתווכות, כך אמרו גורמים המעורים בפרטים היום (חמישי) לכאן חדשות. לפי הגורמים, במהלך דיון בקבינט שנערך אתמול, גורמי הביטחון הציגו חזית אחידה והסכימו כולם שיש צורך לקדם את המגעים והשיחות לשחרור חטופים.

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

על אף הנאמר, לפי הגורמים, קבינט המלחמה אישר לצוות המשא ומתן "מנדט מסוים" בלבד לניסוח ההצעה החדשה - ולא העניק את המנדט המורחב שהצוות ביקש. במהלך ישיבת הקבינט, שנמשכה כארבע שעות, הציג צוות המשא ומתן את רעיונותיו להנעת השיחות מחדש. שרי הקבינט, כאמור, אישרו במהלך הישיבה קווים מנחים עדכניים.

שרים בקבינט המלחמה תומכים בפשרה ישראלית בנוגע לדרישה על מספר החטופים שישוחררו משבי חמאס, אם תצא לפועל עסקה שכזו. לדברי מקורות המעורים בנושא, ישנה התעקשות ישראלית על סוגיות אחרות שנמצאות במחלוקת מול חמאס.

ההצעה עליה יעבוד צוות המשא ומתן מגיעה בהמשך להצעה של האלוף במיל' ניצן אלון, מפקד המאמץ המודיעיני של תחום השבויים והנעדרים. הצעתו של האלוף במיל' כוללת נכונות לבחון מחדש נושא שיש עליו מחלוקת עם חמאס. אלון אף הציע לשקול שוב את ההתעקשות הישראלית על סוגיות מסוימות.

הגורמים המעורים בפרטים אמרו לכאן חדשות שההצעה המדוברת תגובש כבר בימים הקרובים - כדי להביא לסבב שיחות נוסף, בניסיון להגיע לעסקה לשחרור חטופים. עם זאת, הגורמים ציינו שלא צפויה פריצת דרך במגעים בזמן הקרוב.

הפופולריים