נדחתה בקשה נוספת של מארי פיזם לקציבת עונשה

נדחתה בקשה נוספת של מארי פיזם לקציבת עונשה
מארי פיזם, המרצה עונש מאסר על רצח ביתה רוז, הגישה בקשה נוספת למשרד המשפטים - שנדחתה. היא תוכל להגיש בקשה נוספת בעוד כשנתיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מארי פיזם
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משרד המשפטים דחה היום את הבקשה הנוספת לקציבת עונש מאסר העולם של הרוצחת מארי פיזם, מי שהורשעה ברצח בתה רוז פיזם יחד עם בן זוגה רוני רון. כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. הדחייה הגיעה בין היתר נוכח מסוכנותה וכן העובדה שלפניה הליך שיקומי ארוך וממושך. כמו כן קבעה הוועדה כי פיזאם תוכל להגיש בקשה נוספת רק בעוד שנתיים.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בשנת 2021 הגישה פיזאם לראשונה בקשה לקציבת עונשה לנשיא המדינה יצחק הרצוג ובמרץ 2022, נדחתה בקשתה. פיזם טענה בעבר כי עברה תהליך שיקומי בכלא. לפני כחמש שנים עתרה פיזם לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה להורות למדינה להעביר אותה לצרפת להמשך ריצוי עונשה. היא מחזיקה באזרחות צרפתית ועל כן טענה שזיקתה המובהקת ושיוכה הם לצרפת. בעתירה פיזם טענה שבישראל היא בודדה וכל משפחתה הקרובה מתגוררת שם, אך גם העתירה הזו נדחתה.

בשנת 2011 גזר בית המשפט המחוזי בפתח תקווה מאסר עולם על רוני רון באשמת רצח, ועל מארי פיזם באשמת שידול לרצח. בדצמבר 2014 בית המשפט העליון קיבל את ערעור המדינה שביקשה לשנות את האישום של מארי פיזם לרצח. בנוסף, דחה העליון את ערעורו של רון בנוגע לגזר הדין.

 

הפופולריים