589 מקרי התעללות ב-14 תינוקות: כתב אישום יוגש נגד שתי גננות במעון בקריית גת

589 מקרי התעללות בתינוקות: כתב אישום יוגש נגד הגננות
המעשים תועדו על ידי מצלמות האבטחה המוצבות במעון לאורך חודשים. ראש צוות החקירה פקד יוסי מזרחי: "התנהגותן החריגה והאלימה של החשודות כלפי התינוקות, הייתה מובהקת וחזרה על עצמה פעם אחר פעם לאורך מאות מקרים קשים מאוד לצפייה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גן ילדים
צילום: מיכאל גלעדי, פלאש 90

המשטרה מסרה כי בעקבות 589 מקרי התעללות ב-14 תינוקות במעון בקריית גת הצהרת תובע תוגש היום (שני) נגד שתי חשודות, בנות 23 ו-34, שנעצרו. כתב אישום יוגש בהמשך.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

חקירת המשטרה החלה בתחילת חודש אפריל האחרון בעקבות תלונה שהתקבלה ממנה עלה החשד להתעללות בפעוטה כבת שנתיים. המעשים בהם חשודות הגננות תועדו על ידי מצלמות האבטחה המוצבות במעון לאורך חודשים.

ראש צוות החקירה פקד יוסי מזרחי אמר: "צפינו במאות שעות שתיעדו את הנעשה במעון לאורך החודשים האחרונים כאשר התנהגותן החריגה והאלימה של החשודות כלפי הפעוטות, הייתה מובהקת וחזרה על עצמה פעם אחר פעם לאורך מאות מקרים קשים מאוד לצפייה".

אחת האמהות בגן שצפתה בסרטונים שוחחה עם כאן חדשות: "ילד שם עבר לינץ'. המטפלת עודדה את כל הילדים להרביץ לילד אחד, ואז הם מכים, בועטים ומושכים בשיער. הגננת עמדה בצד והסתכלה איך הם עושים את זה. היא הענישה ילד שבכה ושולחת אותו בלי לאכול".

אחד ההורים שילדם היה בגן אמר לכאן חדשות: "הילדה חזרה כמה פעמים עם מכות אבל אנחנו לא מההורים הלחוצים, האמנו לה. ההתעללות נחשפה כאשר ילד חזר עם מכות בגב, האמא לא האמינה לגננת ושלחה אותו עם מכשיר הקלטה".

החוקר רס"ר איתמר חברוני אמר לכאן ראשת ב: "המראות קשים. יש דברים שקרו בשברירי שניות - ראינו אלימות, התעללות, דחיפות, הטחות במזרונים, משיכות בשיער. זה תיק שבועט לך ברגש כל יום. התחושה היא שזו שיטת העבודה".

שתי הגננות, תושבות קריית גת, טיפלו בילדים וזוהו כמו שביצעו את העבירות החמורות. השתיים נחקרו בחשד לעבירות של התעללות ותקיפת קטין חסר ישע על ידי אחראי ועבירות נוספות.

במסגרת דיון נוסף שיתקיים היום בהארכת מעצרן של החשודות בבית המשפט, תוגש נגדן הצהרת התובע בדבר הכוונה להגיש נגדן כתב אישום במהלך הימים הקרובים ולצדו בקשה להמשך מעצרן עד תום ההליכים.

הפופולריים