המאמץ לזיהוי נרצחי הטבח

1,644 שקי גופות ו-20 אלף בדיקות DNA: המאמץ לזיהוי נרצחי 7 באוקטובר

1,644 שקי גופות ו-20 אלף בדיקות DNA
בריאיון לכאן חדשות התייחס מנהל המכון לרפואה משפטית באבו כביר למוסר הכפול של ארגונים בעולם הדורשים הוכחות פורנזיות לפשעי המין שביצעו מחבלי חמאס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תמונות של חטופים בכפר עזה
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

מנהל המכון לרפואה משפטית באבו כביר, ד"ר חן קוגל, התייחס היום (שני) בריאיון לכאן חדשות, למאמצים הכבירים שצה"ל ואנשי ונשות המכון משקיעים בכל הנוגע לזיהוי נרצחי וחללי 7 באוקטובר: "יש מאמצים עצומים. אני אף פעם לא הייתי מודע לזה, אבל אני רואה את היכולות ואת המאמצים הכבירים שעושים בצבא, לרבות מילואימניקים".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"עד היום בדקנו 1,644 שקי גופות. חלק לא היו שלנו, אלא של עזתים. וחלק אחר היה בגלל שחלק מהנרצחים היו בכמה שקים". עוד הוסיף: "סך הכול נעשו 20 אלף בדיקות DNA בכדי לאתר חטופים. עד היום זיהינו 3,000 אנשים באמצעות הבדיקות".

האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

מנהל המכון התייחס למוסר הכפול שמפגינים ארגונים שונים בעולם, שדורשים ממדינת ישראל הוכחות פורנזיות לעבירות המין שבוצעו בקורבנות 7 באוקטובר, בידי מחבלי חמאס: "זה מרגיז אותי. אנחנו יודעים שגם אונס שקורה בחברה רגילה, רק במיעוט קטן של המקרים מוצאים DNA. וכאן, לאחר אירועי 7 באוקטובר – אומרים לנו כל מיני ארגונים, שעד שלא נספק DNA אנחנו לא נאמין לכם. עכשיו הגופות שהגיעו אלינו היו במצב של ריקבון מתקדם, שרופות; דבר שהופך את הדרישה של אותם ארגונים לבלתי אפשרית".

בהמשך התייחס ד"ר קוגל למצב החמור בו נמצא המכון לרפואה משפטית, בדגש על הקושי בלמלא את השורות: "יש תקנים, אך אנשים לא רוצים למלא אותם. אנחנו היום שישה רופאים משפטיים ועוד ארבע מתמחות, כאשר המכון נמצא בתת תקינה של 90%".

 

הפופולריים