סמנכ"ל "וולט" חשוד בהונאה בהיקף של מאות מיליוני שקלים

סמנכ"ל "וולט" חשוד בהונאה בהיקף של מאות מיליונים
אליה אוהד יוספיאן, סמנכ"ל תפעול בחברת המשלוחים, נעצר בחשד לקיזוז חשבוניות פיקטיביות בסכום כולל של 230 מיליון ש"ח, ושוחרר בתנאים מגבילים. קיים חשד לעבירות מס נוספות בחברה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חברת המשלוחים וולט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אליה אוהד יוספיאן, סמנכ"ל תפעול בחברת המשלוחים "וולט", נעצר בחשד לקיזוז חשבוניות פיקטיביות בסכום כולל של כ-230 מיליון שקלים. מוקדם יותר היום (שני) הוא שוחרר ממעצר בתנאים מגבילים, בהם ערבות עצמית בסך מאה אלף שקלים והפקדת מזומן על סך מאה אלף שקלים. 

מבקשת המעצר של יוספיאן עולה כי ביחידת החקירות של מכס ומע"מ תל אביב והמרכז מתנהלת חקירה שבמסגרתה עלה החשד כי "וולט" קיזזה בספרי הנהלת החשבונות של החברה חשבוניות מס החשודות כפיטיביות בהיקף של מאות מיליוני שקלים ובמעורבות ישירה של יוספיאן. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מממצאי החקירה עד כה עולה החשד כי סכום החשבוניות החשודות כפיקטיביות, שקוזזו בתקופה שבין ינואר 2021 ועד היום, מסתכם בערך של לפחות 230 מיליון שקלים - ושהמס בגינן עומד על כ-33.5 מיליון שקלים. במקביל, נטען בבקשה למעצרו של יוספיאן כי קיים חשד לעבירות מס נוספות בחברה ולהתנהלות לקויה באופן עקבי.

מ"וולט" נמסר בתגובה: "אליה יוספיאן לא נעצר, אלא שוחרר בהסכמה. אנחנו תמיד פועלים לפי החוק, בסטנדרטים בין לאומיים מחמירים. כמובן שאנחנו משתפים פעולה עם הרשות ומעבירים את המידע שברשותנו לגבי הגופים המעורבים". 

הפופולריים