פרשת נוה-אורנשטיין: ועדת האיתור המליצה פה אחד על מינויו של השופט ב-2016

ועדת האיתור המליצה פה אחד על מינויו של אורנשטיין ב-2016
כל חברי הוועדה סברו אז כי השופטת דליה גנות, שהייתה אף היא מועמדת לתפקיד, אינה מתאימה, וחלקו שבחים רבים לשופט שמונה בסופו של דבר. מדובר בהמלצה מקצועית שאינה קשורה ללחצים שהפעיל על פי החשד אפי נוה כדי להביא למינוי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השופט איתן אורנשטיין
צילום: אריק סולטן

ועדת האיתור שעסקה במינוי נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב בשנת 2016 המליצה פה אחד על השופט איתן אורנשטיין - כך פורסם הערב (רביעי) ברשת ב. בראש הוועדה עמד שופט בית המשפט העליון יצחק עמית ושניה חבריה הנוספים היו נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת אברהם אברהם ומנהל בתי המשפט מיכה שפיצר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

כל חברי הועדה סברו אז כי השופטת דליה גנות, שהיתה אף היא מועמדת לתפקיד, אינה מתאימה. באמירה לקונית חברי הוועדה הבהירו כי אינם ממליצים למנות אותה, ואילו לשופט אורנשטיין הם חלקו שבחים רבים, וכתבו בין היתר על יכולות הניהול והתאמתו לתפקיד. המלצה מקצועית זו אינה קשורה ללחצים שהפעיל על פי החשד אפי נוה למינויו של אורנשטיין לתפקיד נשיא בית המשפט המחוזי. יש לציין כי גם המועמד דאז השופט ישעיהו שנלר זכה למחמאות על יחסי האנוש ויכולות הניהול שלו.

עוד פורסם כי המשטרה הוציאה את צווי החיפוש בבתיהם של אורנשטיין ונוה, ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, כבר לפני עשרה ימים. השופט שאישר את צווי החיפוש הוא נשיא בתי המשפט במרכז השופט מנחם מזרחי.

אתמול נעצרו נוה ואורנשטיין והועברו לחקירה שנמשכה שעות ארוכות. מטעמו של אורנשטיין, ששוחרר לבסוף לביתו בתנאים מגבילים, נמסר כי הוא "ענה לכל שאלות החוקרים ומסר את גרסתו המפורטת לאירועים. לאחר סיום החקירה חזר לביתו".

הפופולריים