מטא לשאלת כאן חדשות על חסימת התמונה הפרו-ישראלית: "טעות טכנית"

מטא על חסימת התמונה הפרו-ישראלית: "טעות טכנית"
שעות ארוכות אחרי שנחסם פרופיל של יוצר פוסט התגובה הישראלית "איפה העיניים שלכם היו ב-7 באוקטובר?" לקמפיין הפרו פלסטיני "כל העיניים על רפיח", החברה השיבה: "התמונה לא מפירה את המדיניות שלנו" ושחררה את החסימה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איפה היו העיניים שלכם ב 7 באוקטובר
צילום: צילום מסך

שעות ארוכות אחרי שנחסם פרופיל של יוצר פוסט התגובה הישראלית "איפה העיניים שלכם היו ב-7 באוקטובר?" לקמפיין הפרו פלסטיני "כל העיניים על רפיח", חברת מטא (לשעבר פייסבוק) הגיבה הערב (רביעי) לשאלת כאן חדשות וענתה כי מדובר ב"תקלה טכנית". לדברי החברה, "התמונה הזו לא מפירה את המדיניות שלנו, ואפשר לשתף אותה בפלטפורמות שלנו. אנחנו פועלים כדי להבין איזו בעיה טכנית הובילה להסרה שלה בטעות". בהמשך שוחררה החסימה של יוצר הסטורי המקורי, ושוחזרו מאות אלפי השיתופים שלו.

לפני שנחסמה הגיעה התמונה לכ-400 אלף שיתופים. ההערכה היא כי לא היה זה האלגוריתם של מטא שהסיר את הסטורי הפופולרי, כי אם תלונות רבות של מתנגדי ישראל שדיווחו על היוצר הישראלי. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

מקרה אחר אירע היום בפלטפורמות של החברה. עמוד חדשות ותיק באשדוד, "אשדודנט", פרסם תמונה מסרטון החטיפה של התצפיתניות ממוצב נחל עוז. פייסבוק הסירה את התמונה ואף שלחו אזהרה לפני השבתת הדף. מנהלי העמוד אמרו כי ערערו על ההחלטה וכי ערעורם לא התקבל. 

הפופולריים