עיתונאי הדייל מייל: "אזלו לי המילים לתאר את סבל המשפחות"

עיתונאי הדייל מייל: אזלו לי המילים לתאר את סבל המשפחות
אנדי יירינג, שחשף לראשונה את תיעוד התצפיתניות החטופות בינואר, בריאיון לכאן חדשות: "חודשים שאנחנו באותו המצב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריק מרמור, פלאש 90
צילום: אריק מרמור, פלאש 90

אנדי יירינג, עיתונאי הדיילי מייל שפרסם יחד עם נטלי ליסבונה ריאיון עם חמש אימהות התצפיתניות החטופות שבו הן דורשות "הפסקת אש בעזה" אמר בשיחה אתמול (שישי) לכאן חדשות: "כשפרסמנו לראשונה את התמונות מעוררות הפלצות של התצפיתניות החטופות בשבי בחודש ינואר הייתה תחושה שזה ימקד את תשומת הלב של כולם בצורך להחזיר אותן הביתה במהרה. אבל הנה אנחנו חודשים רבים לאחר מכן - בדיוק באותו המצב".

לכל העדכונים - עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

החטופים שעדיין בשבי חמאס - הרשימה המלאה

יירינג, פרסם אתמול ריאיון בלעדי עם חמש האימהות של התצפיתניות החטופות, שבו הן אומרות כי הן "לא מפסיקות לחשוב על הסבל מהתקיפות המיניות" שבנותיהן עשויות לחוות ושבו הן קוראות להפסקת אש בעזה בכדי להחזיר את החטופות. לדברי יירינג: "כבר מזמן אזלו לי המילים כדי לתאר את הסבל של משפחות החטופות. כפי שאמרה לי אורלי גלבוע, אמה של החטופה דניאלה גלבוע, מנהיגי העולם יכולים להחזיר את החטופים והם מחויבים לעשות זאת. כדי שסוף סוף נוכל לראות את האימהות שלהן מחייכות כשהבנות האהובות שלהן בחזרה בזרועותיהן".

בריאיון בחודש ינואר, לאחר שהדיילי מייל פירסם לראשונה את תמונותיהן של התצפיתניות החטופות, אמר יירינג לכאן חדשות: "אני מקווה שבכך שפרסמנו את התמונות מעוררות האימה של לירי, קרינה, דניאלה ואגם – זה יסייע במיקוד תשומת הלב העולמית שנדרשת כדי להחזיר אותן הביתה". "ההורים של החטופות הישראליות קיבלו החלטה אמיצה בצורה בלתי תיאמן לחשוף ולשתף אותנו בצילומים הקשים הללו", אמר יירינג, "אני משוכנע שכדי לשחרר את הצעירות הללו נדרשת החלטה אמיצה לא פחות". 

הפופולריים