18 שנות מאסר לויקטור קטן, שרצח את אופיר חסדאי במסגרת ריב על חנייה בקניון ברמלה

18 שנות מאסר נגזרו על ויקטור קטן שרצח את אופיר חסדאי
קטן ירה למוות באופיר חסדאי בעקבות ריב על חנייה בקניון ברמלה ביולי 2019, והורשע ברצח באדישות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ויקטור קטן
צילום: כאן חדשות

בית משפט המחוזי בלוד גזר הבוקר (שלישי) 18 שנות מאסר על ויקטור קטן, שירה למוות באופיר חסדאי בעקבות ריב על חנייה בקניון ברמלה ביולי 2019. קטן הורשע ברצח באדישות, לאחר שנאשם תחילה ברצח בכוונה תחילה. בית המשפט דחה את טענתו של קטן לפיה הירי הראשון שביצע היה לצורך הגנה עצמית לאחר שחש סכנה כלפי אשתו.

דקלה, אלמנתו של אופיר חסדאי, בירכה בריאיון לתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב על העונש ואמרה: "הצדק נעשה. הוכח שעל רצח משלמים. חששנו שיקבל עשר שנים. שמחנו על 18 שנים. היה חסר לנו גזר הדין הזה כדי להתקדם בחיים שלנו".

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

באוגוסט 2019, הוגש כתב אישום בגין רצח הוגש נגד ויקטור קטן שירה למוות באופיר חסדאי בחניון הקניון ברמלה. כמו כן, הפרקליטות ביקשה לעצור את קטן עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

לפי כתב האישום, הוויכוח החל כאשר חסדאי צעק לעבר אשתו של קטן: "למה אתם חונים בשתי חניות?!". בין השניים התפתח עימות, שבמסגרתו הכתה אשתו של קטן את חסדאי באמצעות התיק שלה ובתגובה הוא צעק: "מה את מרימה עליי ידיים?!" והדף אותה בשתי ידיו. אשתו של קטן נפלה ארצה וחסדאי התרחק מהמקום לעבר רכבו. 

עו"ד עינת בניטה, שניהלה את התיק מטעם פרקליטות מחוז מרכז: "פסק הדין נותן ביטוי למה שהדעת לא יכולה לתפוס - כיצד ויכוח סתמי אודות חנייה, בין שני אנשים מן היישוב, הסתיים בירי לא מוצדק שהביא למותו הטרגי והמיותר של אופיר חסדאי".

"גזר הדין מעביר מסר ברור, שמי שמחזיק בנשק , גם אם הוא ברישיון, חלה עליו אחריות כבדה, וכי נשק אינו מהווה כלי לפתרון סכסוכים. הדרישה שלנו לעונש מאסר ממושך, שהתקבלה היום ע״י בית המשפט משקפת בצורה ראויה את הפגיעה הקשה בערך קדושת החיים".

באוקטובר 2022, בית המשפט המחוזי בלוד החל דיון בעניינו של ויקטור קטן, בזמן הדיון ביקשה התביעה להכריז על מוניקה קטן, רעייתו של הנאשם, עדה עויינת. זאת בשל פערים בין עדותה במשטרה לעדותה בדיון. בית המשפט נטה שלא לקבל את בקשה. התביעה הקריאה למוניקה קטן מתוך עדותה במשטרה: "לאחר שחסדאי נפל על הרצפה התחלתי לבכות. אמרתי לויקטור 'מה עשית? איך יכולת לעשות דבר כזה?'".

קטן השיבה: "אמרתי לחוקר שאני לא מבינה למה ויקטור עשה את זה - ולא לויקטור עצמו. זה לא דברים שאמרתי לויקטור בזמן אמת". עוד הוסיפה כי כל מה שאמרה בעדותה במשטרה נכון, והיא אינה חוזרת בה.

הפופולריים