"עבר שואה בילדותו ובזקנתו": שלמה שרד את הפרהוד - ונחטף לעזה

"עבר שואה בילדותו ובזקנתו": שלמה שרד את הפרהוד - ונחטף
אחותו של שלמה מנצור, שנחטף לעזה בגיל 85, סיפרה בריאיון בכאן רשת ב על הזוועות שעבר בתקופת הפרהוד, ועל אלו של היום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
באדיבות המשפחה
באדיבות המשפחה צילום: -

שלמה מנצור, בן 86, נחטף לפני כשמונה חודשים מקיבוץ כיסופים. כילד שרד את הפרהוד בעיראק. אחותו, הדסה לזר, סיפרה הלילה (שלישי) בריאיון בכאן רשת ב: "שלמה עבר שואה בילדותו ועובר שואה בזקנותו. אז היה מי שיגן עליו, עטפו אותו באהבה. היום אין לנו פיסת מידע עליו".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

"הוא ראה מראות קשים בתקופת הפרהוד, במהלכה היה בן 3.5", הדסה שיתפה. "המוסלמים פרצו לבית הורי, ירו בכלבה ופגעו קשות בהורים שלנו. כשפגעו בהורי שלמה רץ לגג וראה שם שני מוסלמים מתמסרים בתינוק של אישה יהודיה, שהתחננה על נפשה. הם נעצו בתינוק סכין והחזירו לה אותו".

היא הוסיפה: "משפחתי עלתה לארץ לפני שנולדתי למעבורות. כנער בן 15 שלמה עבר לקיבוץ כיסופים. בשבעה באוקטובר פרצו אליו הביתה, אזקו אותו, סטרו לו ולקחו אותו לרכב שלו. אשתו הצליחה לברוח ברגע האחרון".

על מות החטופים בשבי, אמרה הדסה: "אנחנו מזועזעים גם בלי הסיפורים האלה. אני לא יודעת מי הבא בתור, הבשורות איוב האלה מאוד קשות. החיים שלנו התהפכו, אין יום ואין לילה. אני עוסקת רק בשלמה".

היא קראה: "מבקשת מראש הממשלה שיקבל את העסקה, שיבין לליבנו ויתייחס למה שאומרים לו כוחות הביטחון, שטוענים שזה אפשרי קודם כל להביא את החטופים הביתה. פידיון שבויים הוא ערך עליון והזמן אזל, כולנו חרדים לגורלם. צריך להביא את מי שנשאר בחיים, כולנו מאוד מודאגים".

הפופולריים