תיעוד

יו"ר מועצת המנהלים במכללת רמת גן: "גם בעזה נהרגים אנשים"

יו"ר מועצת המנהלים במכללת רמת גן: "גם בעזה נהרגים"
מהומה פרצה בטקס חלוקת התארים האקדמיים במכללת רמת גן לאחר שיו"ר מועצת המנהלים ציין כי בעזה נהרגים גם כן בני אדם. משתתפי הטקס החלו לקום ולעזוב, והסטודנטים פתחו בעוצמה בדרישה להדחתו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיים ויצמן
חיים ויצמן צילום: רשתות חברתיות

יו"ר מועצת המנהלים של מכללת רמת גן, ד"ר חיים ויצמן, עורר אמש (שלישי) מהומה בטקס חלוקת התארים כשאמר בנאומו כי "גם בעזה נהרגים אנשים". בעקבות הצהרותיו, משתתפי הטקס החלו לעזוב את המקום, וחלקם אף התפרצו וצעקו לעבר הנואם, שהתנצל אם מישהו מהם נפגע ממה שאמר, אך לא חזר בו מדבריו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בתוך כך, הסטודנטים פתחו בעצומה בדרישה להדיח את וייצמן. "מרבית הסטודנטים במכללה מגוייסים מ-7 באוקטובר בשירות קבע או מילואים ונלחמים למען המדינה, חלקנו נפצענו, איבדנו חברים ובני משפחה. אנו הסטודנטים שמשלמים סכומי עתק עבור התואר לא נסכים להמשיך ללמוד במכללה שנותנת לזה יד וקוראת לסטודנטים שלה רוצחים. זה או אנחנו או הוא", נכתב בעצומה.

מכללת רמת גן נמסר בתגובה: "בטקס חלוקת התארים נשא יו"ר מועצת המנהלים, ד"ר חיים ויצמן, אשר אינו חבר סגל אקדמי במכללה, נאום בעל גוון פוליטי אשר גרם לסערת רגשות מוצדקת. הנאום הפתיע את הנוכחים בטקס ואינו משקף את עמדת הנהלת המכללה. דבריו פגעו במשתתפי הטקס והנהלת המכללה מתנצלת על כך".

יו"ר הקואליציה אופיר כץ אמר בתגובה לאירוע במכללת רמת גן: "ספרו לי עוד על 'חופש ביטוי'. אנשים כאלו לא אמורים להיות באקדמיה הישראלית, בושה וחרפה. הצעת החוק שלי היא הכרחית, והיא תעבור. מי שפוגע בישראל ובחיילי צה"ל בחסות האקדמיה, יפוטר". 

הפופולריים