התרומה החריגה לאוניברסיטת בר-אילן - בצל המלחמה

התרומה החריגה לאוניברסיטת בר-אילן - בצל המלחמה
האוניברסיטה קיבלה תרומה של מיליארד שקל - התרומה הגדולה ביותר שניתנה לאוניברסיטת בר אילן מאז היווסדה ומהתרומות הגדולות ביותר שניתנו לאוניברסיטאות בארץ. התורם - יהודי בוגר אוניברסיטת קולומביה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אוניברסיטת בר אילן
צילום: כאן חדשות

אוניברסיטת בר אילן הודיעה היום (שני) כי קיבלה תרומת ענק בשווי מיליארד שקל מתורם שבחר להישאר בעילום שם. התורם - יהודי אמריקני בוגר אוניברסיטת קולומביה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מדובר בתרומה הגדולה ביותר שניתנה לאוניברסיטת בר אילן מאז היווסדה ומהתרומות הגדולות ביותר שניתנו לאוניברסיטאות בישראל. בעקבות התרומה המשמעותית, האוניברסיטה תגייס בשלב הראשון עשרות חוקרות וחוקרים מצטיינים במדעי Deep Tech כמו אנרגיה, סביבה, בריאות, הנדסה, ביו קונברג'נס, קוונטום, סייבר, AI ועיבוד שפה טבעית.

פרופסור אריה צבן, נשיא האוניברסיטה אמר: "מדינת ישראל, היום יותר מתמיד, זקוקה לחוסן טכנולוגי מבוסס מדע. זהו המפתח לחברה וכלכלה משגשגת. בר אילן תפעל לחיזוק החוסן הטכנולוגי של המדינה".

בשבת הודיעה אוניברסיטת גנט בבלגיה כי היא מנתקת את קשריה עם אוניברסיטאות ומכוני מחקר בישראל. התירוץ - "לא דבקים במדיניות של קידום זכויות אדם". ההחלטה הגיעה בעקבות דרישה של סטודנטים אנטי-ישראלים.

בהודעת האוניברסיטה בגנט נכתב כי ההחלטה לנתק את הקשרים עם המוסדות הישראליים הגיעה בעקבות הדאגות שהמוסדות הללו מקיימים קשרים עם ארגונים ממשלתיים ומערכת הביטחון הישראלית. בנוסף, צויינה טענת בית הדין לצדק בהאג, על פיה המצב ההומניטרי ברצועת עזה החמיר בחודשים האחרונים.

הפופולריים