50 דקירות סכין ושיבוש חקירה: מאסר עולם נגזר על יעקב בן אברהם שרצח את אשתו

50 דקירות סכין: מאסר עולם ליעקב בן אברהם שרצח את אשתו
בן ה-72 הורשע בחודש שעבר ברצח אשתו, אותה דקר למוות ב-2022 עד שהסכין נשברה - בעקבות ויכוח על חלוקת רכוש. הוא הורשע גם בשיבוש חקירה וישלם פיצויים לבנותיו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יעל בן אברהם
צילום: ללא

בית משפט המחוזי בתל אביב גזר היום (חמישי) מאסר עולם ליעקב בן אברהם שהורשע ברצח אשתו, יעל, לפני כשנתיים באמצעות 50 דקירות סכין. בן אברהם הורשע גם בשיבוש. הרוצח ניסה בתחילה לטעון כי אינו כשיר לעמוד לדין ואף פסיכיאטר מחוזי קבע זאת, אך בהמשך ועדת מומחים קבעה כי יעמוד לדין. כמו כן יפצה את בנותיו ב-258,000 שקלים. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

> המדינה יכולה לעצור את רצח האישה הבאה | אז מה צריך לעשות?

מכתב האישום עלה כי לאחר שהתפתח בין בני הזוג ויכוח סביב חלוקת הרכוש המתוכננת לאחר שיתגרשו, לקח בן אברהם סכין ודקר וחתך את המנוחה יותר מ-50 דקירות במקומות שונים בגופה, עד שהסכין נשברה. בעודה מדממת, ניסתה המנוחה להימלט מהסלון לכיוון דלת הכניסה לדירה, אז נטל בן אברהם סכין נוספת והמשיך לדקור ולחתוך אותה באמצעות הסכין השנייה, עד שהתמוטטה ונפלה בפתח הדירה. זאת, לעיני אנשים נוספים ושכן שקרא לנאשם לחדול ממעשיו. לאחר ביצוע הרצח, שטף הנאשם את שני הסכינים באמצעותם דקר את המנוחה.

במהלך המשפט, הסתייגה הפרקליטות מחוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי שקבעה שהנאשם אינו כשיר לעמוד לדין. בשל כך ביקשה הפרקליטות, לחקור את הפסיכיאטר בבית המשפט. בהמשך לבקשה זאת, הורה בית המשפט על מינוי ועדה של שלושה פסיכיאטרים אשר קבעו כי בן יעקב כשיר לעמוד לדין.

לפני כשבועיים, קיבל בית המשפט את עמדת הפרקליטות והרשיע את הנאשם ברצח בנסיבות מחמירות של אכזריות מיוחדת ובעבירה של שיבוש מהלכי משפט. בית המשפט קבע, כי נסיבות מעשי הנאשם מובילות למסקנה כי מדובר ברצח באכזריות מיוחדת תוך התעללות גופנית ונפשית גם יחד.

 

הפופולריים