פרסום ראשון

סוהרים נעלו סניגור בחדר ליותר משעה וחצי: "כליאת שווא לכל דבר"

סוהרים נעלו סניגור בחדר לכשעה וחצי: "זו כליאת שווא"
עורך הדין שחאדה אבן בארי הגיע לכלא רמון כדי לבקר אסיר ביטחוני במקום קולגה שלו. הוא סיפר: "לחצתי בלי הפסקה על הזמזם בחדר, הלמתי בדלת בכל הכוח שלי באגרופים וצעקתי - ולא ענו. עלה לי לחץ הדם, אין לי תרופות, הייתי במצב מחריד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

סניגור שהגיע לבקר אסיר ביטחוני בכלא רמון העיד שסוהרים נעלו אותו ליותר משעה וחצי בחדר, לבדו, ללא מים, טלפון והתרופות שלו - כך פורסם הבוקר (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. למרות שהסוהרים ידעו שהסניגור בחדר, ולמרות שהיו מצלמות בחדר, ושהוא צעק והלם רבות בדלת - הם לא פתחו את הדלת. סניגור נוסף טען גם הוא: "גם לי זה קרה ולכן הפסקתי להגיע לשם, זו שיטה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הסניגור, עורך הדין שחאדה אבן בארי, תושב באר שבע, החליף קולגה והגיע לבקר אסיר ביטחוני בכלא רמון, מחבל מטול כרם שנשפט לשנים רבות, כדי לדווח למשפחתו מה מצבו. לדבריו, הערימו עליו כבר בהתחלה קשיים אבל השיא היה כשסוהרים נעלו אותו כשסיים את הביקור, בחדר ריק ליותר משעה וחצי. זאת, כשברור לסוהרים שהוא שם לבדו אחרי שהוציאו את האסיר. 

"השיחה שלי עם האסיר הסתיימה, לקחו אותו ולא פתחו לי את הדלת כדי לצאת", סיפר. "השאירו אותי נעול לפחות שעה וחצי. בלי טלפון, ובחדר אין שירותים, אין מים. מצב נוראי, יש בפנים מצלמות, לחצתי בלי הפסקה על הזמזם, לא ענו. הלמתי בדלת בכל הכוח שלי באגרופים וצעקתי, עלה לי לחץ הדם, אין לי תרופות, הייתי במצב מחריד. זו כליאת שווא לכל דבר. נכנסתי לחדר בשעה 9:20 והסוהר שפתח לי אמר שהשעה 11:30".

משב"ס נמסר בתגובה, ללא התייחסות לפרטי המקרה: "ככל שמושמעת טענה עלייה להתברר במקומות המיועדים לכך". אבו שחאדה הגיש תלונה לשירות בתי הסוהר ובנוסף מכין תביעה. גם לשכת עורכי הדין ביקשה הבהרות.

כזכור, מאז שבעה באוקטובר נאסרו ביקורי משפחות לאסירים ביטחוניים, ורק סניגורים יכולים לבקר אותם. הסניגור שאותו החליף אבו שחאדה, סיפר גם הוא לכאן חדשות: "נשבר לי להגיע אחרי שגם אותי נעלו בכוונה, אבל זה היה לעשרים דקות, לא שעה וחצי".

עורך הדין אבו שחאדה התמודד למועצת העיר באר שבע בבחירות האחרונות, ברשימה שהמצע שלה היה - קידום דו קיום. לשאלת כאן חדשות איך זה מסתדר עם לדרוש בשלומו של מחבל עבור משפחתו, הוא ענה: "אני לא מייצג אותו, החלפתי קולגה, ואני לא יודע אפילו על מה נשפט. התפקיד של עורך דין לייצג גם את העבריין הכי גרוע, אין אדם בישראל שאין לו סניגור, ואם אין - המדינה מממנת לו. אפילו לאייכמן, להבדיל, היה סניגור".הפופולריים