פרסום ראשון

עורכת דין שהיא גיסתו של עבריין בכיר - מונתה להיות שופטת

עורכת דין מקורבת ל"עבריין בכיר" - מונתה להיות שופטת
לאחר בדיקת מחלקת הביטחון של הנהלת בתי המשפט ובתמיכת השר לוין, היא מונתה לתפקיד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית משפט מחוזי
בית משפט מחוזי צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

פרסום ראשון: הנהלת בתי המשפט קיבלה מידע לפיו אחת מעורכות הדין המועמדות לשפיטה היא "גיסתו של עבריין בכיר". התקיימה בדיקה בעניינה על ידי מחלקת הביטחון של הנהלת בתי המשפט, שלא ראתה בעיה במינוי שלה. ממלא מקום השופט פוגלמן והשר לוין תמכו במינויה, והיא נבחרה פה אחד על ידי הוועדה לבחירת שופטים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

המועמדת לשפיטה עברה תחקיר ביטחוני והמידע היה ידוע ליחידת הבדיקה לפני שקיבלה את ההכשר הביטחוני. השר לוין אמר בדיון בוועדה כי אין מקום לפסול אותה על סמך זיקתה המשפחתית לעבריין בכיר, והיא כאמור מונתה.

הוועדה לבחירת שופטים התכנסה בחודש מרץ האחרון לישיבה בלשכת שר המשפטים יריב לוין בירושלים והחליטה פה-אחד על מינויים של תשעה שופטים לבתי משפט השלום במחוז צפון ובמחוז חיפה ולרשמות הבכירה. אולם לא התקבלו החלטות לגבי זהות המועמדים לבית משפט המחוזי בירושלים בדיון על כך.

לבתי המשפט לענייני משפחה במחוז צפון מונתה עו"ד גלית מרגלית ביטון לנקרי וכן הרשם הבכיר איתי כרמי. לבתי המשפט לתעבורה במחוז מונו עו"ד יוסף יעקבי ועו"ד רומן קלוגרמן. לבתי המשפט לענייני משפחה במחוז חיפה מונו עו"ד ירון אלתרזון ועו"ד רונית ויצמן, וכן רשמת ההוצאה לפועל אלה פטל. לבתי המשפט לתעבורה במחוז מונו עו"ד יואב נוריאלי ועו"ד גנווה נחרס עארף. לרשמות בכירה מונה עו"ד מילאד תלחמי.

הפופולריים