ביהמ"ש האריך את הצווים נגד אל-ג'זירה: "הערוץ נתפס על ידי חמאס כזרוע ההסברה והמודיעין שלו"

הצווים נגד אל-ג'זירה הוארכו: "חמאס רואה בערוץ זרוע שלו"
בהחלטת השופט נכתב כי "מסמכים מודיעיניים מעידים על ההשפעה הקשה והמדאיגה של התכנים המשודרים בערוץ על ציבורים מסוימים בישראל. התכנים אלה היו המניע והתמריץ לפעולתם של מפגעים בתחומי המדינה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר היום (חמישי) את הארכת הצווים שהוציא שר התקשורת שלמה קרעי נגד רשת אל-ג'זירה. תוקפם של הצווים הוא 45 יום. ההחלטה מותחת ביקורת חסרת תקדים על רשת אל-ג'זירה ומציינת מסמכים חסויים המלמדים כי ארגוני הטרור רואים בה זרוע תעמולה שלהם. "מסמכים חסויים נוספים מבססים את המסקנה כי אלג'זירה נתפסת על ידי ארגון הטרור חמאס כזרוע ההסברה והמודיעין שלו", נכתב בהחלטת בית המשפט. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

על פי בית המשפט, בערוץ פורסמה כתבה המלמדת כיצד להשמיד נגמ"ש צה"לי מתוך כוונה לפגוע בחיילי צה"ל, ונדחתה הטענה המיתממת של הערוץ בעניין. 

עוד נכתב כי "טענת אל-ג'זירה שלפיה ניתן לעקוף בנקל את המגבלות שהטילו הצווים תוך שימוש באמצעים טכניים כאלה ואחרים, היא בבחינת חרב פיפיות כלפי הערוץ עצמו. שהרי אם כך הם פני הדברים, ממילא כמעט ולא מתקיימת הפגיעה הנטענת בחופש הביטוי".

"הוצגו בפניי מסמכים מודיעיניים המעידים על ההשפעה הקשה והמאוד מדאיגה של התכנים המשודרים בערוץ אל-ג'זירה על ציבורים מסוימים בישראל", כתב השופט, והוסיף: "תכנים אלה היו המניע, הזרז והתמריץ לפעולתם של מפגעים בתחומי המדינה בלא קשר לשידור מסוים שניתן להצביע עליו ולבודדו משידורים אחרים, אלא כהשפעה מצטברת של מכלול התכנים המשודרים בערוץ אלג'זירה מאז תחילת המלחמה. אין ספק כי לגבי אותם מפגעים ישנו קשר סיבתי מוכח ומובהק בין התכנים שאלג'זירה משדרת לבין הפיגועים שבוצעו. מדובר איפוא בפגיעה ממשית בביטחון המדינה".

הפופולריים