הדרישה של הורי התצפיתניות בבסיס בגבול הצפון: "הן בחרדות"

דרישת הורי התצפיתניות בבסיס בגבול הצפון: "הן בחרדות"
הורים לחיילות מאיימים שייפנו לבג"ץ אם לא יפנו את בנותיהן למיקום עורפי יותר ויספקו תוכניות שיבטיחו את פינויין או הגנתן בעת לחימה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בסיס בצפון, טילים, מוצב
צילום: אייל מרגולין, פלאש 90

הורים לתצפיתניות שמשרתות בבסיס על גבול הצפון דורשים לפנות אותן לבסיס עורפי יותר והודיעו כי יפנו לבג"ץ בדרישה זו. בתוכנית "סדר יום" עם קרן נויבך בכאן רשת ב, דווח היום (שני) כי ההורים שיגרו לשורה של גורמים מכתב מיצוי הליכים בטרם פנייה לבג"ץ ובו הם דורשים תשובה מנומקת לשאלותיהם: מדוע תצפיתניות הצפון שנותרו לא יפונו גם הן למיקום עורפי ואם יש תוכנית להבטחת פינוין או הגנתן בעת לחימה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לדברי ההורים, הבנות מצויות ב"סכנת חיים יומיומית, בחרדות ופחדים, שחיקה ועייפות, שפוגעים בתפקוד שלהן ואף אחד לא עוצר רגע ובוחן מדוע רק הן נשארו בגזרה בעוד תצפיתניות אחרות פונו". מרגנית ארז, אמא לתצפיתנית שמשרתת בבסיס בצפון: "הבת שלי שואלת למה הם מחכים כדי לפנות אותנו, אם חיילת שואלת שאלה כזאת אנחנו חייבים לפעול. את העבודה הם יכולים לעשות מכל מקום, גם מהקריה בתל אביב".

מדובר צה"ל נמסר: "אנו ערים לתחושות התצפיתניות והוריהן ועומדים לרשותן על מנת לספק להן את המעטפת הטובה ביותר כדי לבצע את תפקידן במקצועיות לצד שמירה על ביטחונן. לתצפיתניות יש תפקיד חשוב ומשמעותי בהגנה על ביטחון אזרחי מדינת ישראל, בסיכול פיגועים ופגיעה באויב. הפנייה הועברה עם קבלתה להתייחסות הגורמים הרלוונטים בצה"ל ומענה בכתב יועבר לגורמים במישרין".

הורים לתצפיתניות בבסיסי הצפון כבר התריעו בחודש פברואר ואיימו כי לא יאפשרו את מעבר בנותיהם לבסיס ערער בצפון. לטענת ההורים, החיילות חוששות מהמעבר בשל אירועים ביטחוניים שהתרחשו באזור וחשות שחייהן יהיו שם בסכנה. הורי החיילות טענו כי הן יכולות לבצע את עבודתן גם מבסיס שאינו ממוקם כה קרוב לגבול, וכי אין סיבה לסכן חיי חיילות שאינן לוחמות ואינן יכולות להגן על עצמן.

הפופולריים