"להדיח אותו"

"ואטורי: "יש כמה זרועות לחמאס - אחת מהן היא ההפגנות

ואטורי: "יש כמה זרועות לחמאס - אחת מהן היא ההפגנות"
בריאיון לרדיו "קול ברמה" תקף חבר הכנסת מהליכוד את ההפגנות אמש מול מעון ראש הממשלה והכנסת. תלונה הוגשה נגדו במשטרה בגין הסתה. כעבור שעות פרסם ואטורי התנצלות: "התכוונתי למשהו אחר" | כל התגובות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה מול מעון ראש הממשלה
הפגנה מול מעון ראש הממשלה צילום: .

חבר הכנסת ניסים ואטורי מהליכוד באמירה מקוממת נוספת. בריאיון לרדיו "קול ברמה" התייחס ואטורי להפגנות אמש מול מעון ראש הממשלה והכנסת ותקף בחריפות את המפגינים. "יש כמה זרועות לחמאס - זרוע הלחימה של המחבלים הארורים שרוצחים ילדים, ויש את הזרוע של ההפגנות", אמר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מטה המילואימניקים הגיש תלונה במשטרה בעקבות דבריו של חבר הכנסת ואטורי בגין הסתה. "המפגינים בירושלים וברחבי הארץ הם אזרחים פטריוטים שבין מילואים למילואים נאבקים להחזיר את המדינה האהובה שלנו למסלול. הדם של המפגינים על הידיים של ואטורי ושאר המסיתים".

שעות לאחר האמירה פרסם ואטורי הודעת התנצלות בה כתב: "גם הסתה נגדי היא הסתה. התכוונתי למשהו אחר ואני מצר על דבריי. אף אחד לא זרוע של חמאס ואף אחד לא משתווה לחמאס. אני מבקש סליחה".

גורמים ב"כוח קפלן" תקפו את אמירתו של ואטורי וקראו לחברי הכנסת לגנות אותה: "מדובר במסית מסוכן שקורע את העם בהנחיית נתניהו. זו אמירה מסוכנת, שמשווה את מאות אלפי הלוחמים והמתנדבים לזרוע של ארגון הטרור חמאס. אנו קוראים לחברי הכנסת לגבות את המפגינים".

השר מיקי זוהר גינה גם הוא את אמירתו של חברו למפלגה, אך הזכיר גם את האמירה של הפעילה שקמה ברסלר נגד נתניהו על רקע חוק הגיוס. "האמירות המזעזעות כמו זה ש'נתניהו מחייך כשקצין העיר דופק למשפחות על הדלת' וש'המפגינים זרוע של חמאס' - מעמיקות את הקרע הגדול שקיים בעם שלנו ועלול להביא עלינו אסון גדול יותר מ-7 באוקטובר. אויבי ישראל צופים בנו מהצד ומחככים ידיהם בהנאה".

יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ תקף את ואטורי: "סגן יושב ראש הכנסת הוכיח הבוקר שוב שאין לו שום הבנה או כבוד לדמוקרטיה. דבריו על המפגינים ראויים לגינוי, אבל גם למעשה - אני קורא לראש הממשלה להדיח אותו מתפקידו, ולהציב במקומו דמות ממלכתית שתכבד את מדינת ישראל ובית הנבחרים".

האמירה של ואטורי מצטרפת לשורת התבטאויות שנויות במחלוקת שהשמיע בחודשים האחרונים. בדיון שהתקיים בחודש שעבר בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת התייחס חבר הכנסת מהליכוד לשיבוץ חיילות לשמירה על מחבלי חמאס בכלא, ואמר: "אנחנו עוד שמים חיילות נאות לשמור עליהם. איפה נשמע הדבר הזה?".

בחודש ספטמבר תקף ואטורי גם את המפגינים נגד הרפורמה המשפטית. בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב אמר כי הם גרועים יותר מאש"ף ומאיראן: "הם חוברים אליהם בהפגנות שלהם והם יותר גרועים מהם. הם באים והורסים למדינת ישראל".

 

הפופולריים