שבוע המחאה

משפחות חטופים ופעילים חסמו את איילון צפון וכביש 2

משפחות חטופים ופעילים חסמו את איילון צפון וכביש 2
צמתים ומחלפים נוספים ברחבי הארץ נחסמו לתנועה גם כן • בין המשפחות בחסימה סמוך למחלף לה גוארדיה: יפעת קלדרון ושי מוזס • עינב צנגאוקר במסר לנתניהו בחסימה בקיסריה: "אין לך איך לברוח מהאשמה, היא תלך איתך לקבר. הפסדת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משפחות חטופים ופעילים חוסמים את איילון צפון
. צילום: מחאת הנשים להחזרת החטופות והחטופים

משפחות של חטופים ופעילים נוספים חסמו היום (חמישי) את איילון צפון, סמוך למחלף לה גוארדיה, בקריאה לעסקה להשבת כל החטופים ונגד הממשלה. כבישים ואזורים נוספים שנחסמו לתנועה: כביש 2 ממעגן מיכאל, צומת עינת, מחלף תחנת כוח רבין, מחלף קיסריה וגשר אליקים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

בין המשפחות המשתתפות: יפעת קלדרון, בת דודתו של עופר קלדרון ושי מוזס, אחיינו של גדי מוזס. עינב צנגאוקר, אימו של מתן שנחטף לעזה, נמצאת בהפגנה שחסמה את מחלף קיסריה יחד עם פעילים נוספים. כמסר לראש הממשלה בנימין נתניהו אמרה עינב: "הפסדת. אין לך איך לברוח מהאשמה, היא תלך איתך לקבר". 

עוד הטיחה צנגאוקר: "בחרת את ההישרדות הפוליטית שלך על פני העם שלך. על פני החטופים, העקורים, המילואימניקים, המשפחות השכולות. בחרת לתדרך בשם גורם מדיני, במקום להודות בפני הציבור שנכשלת. לא אתן לך לקבור את מתן ואת שאר החטופים בשם ההישרדות הפוליטית שלך."

הוול סטריט ג׳ורנל דיווח הלילה, לפי הערכות של גורמי משא ומתן וגורמי מודיעין אמריקניים, כי מספר החטופים החיים שנמצאים בעזה עומד על כ-50.

ארצות הברית העבירה בימים האחרונים מסר לישראל, כי קטר קרובה להטיל סנקציות על חמאס - אם לא יחזור לשולחן המשא ומתן, כך פורסם אמש בחדשות הערב בכאן 11. ראש ממשלת קטר, מוחמד אל ת'אני, נפגש אתמול עם בכירים בחמאס במטרה להניע את המשא ומתן. גורמים ישראלים הביעו אופטימיות לגבי האפשרות שהמשא ומתן יתחדש "בקרוב" - אם קטר תצליח בלחץ שלה על חמאס.

הפופולריים