המגעים לעסקה

ארה"ב במסר לישראל: קטר קרובה להטיל סנקציות על חמאס - אם לא יחזור למשא ומתן

ארה"ב במסר לישראל: קטר קרובה להטיל סנקציות על חמאס
גורמים ישראלים הביעו אופטימיות לגבי האפשרות שהמשא ומתן יתחדש "בקרוב" • דיווח באתר "פוליטיקו": בממשל ביידן מטילים ספק ביכולת של ישראל וחמאס להגיע להסכם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש ממשלת קטר אל ת'אני
ראש ממשלת קטר צילום: AP

ארצות הברית העבירה בימים האחרונים מסר לישראל, כי קטר קרובה להטיל סנקציות על חמאס - אם לא יחזור לשולחן המשא ומתן, כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. ראש ממשלת קטר, מוחמד אל ת'אני, נפגש אתמול עם בכירים בחמאס במטרה להניע את המשא ומתן. גורמים ישראלים הביעו אופטימיות לגבי האפשרות שהמשא ומתן יתחדש "בקרוב" - אם קטר תצליח בלחץ שלה על חמאס.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

ברשת CNN דווח לפני כשבועיים, כי קטר איימה על חמאס - אם לא תהיה עסקה, הארגון יגורש מדוחא. לדברי גורם אמריקני, האיום הקטרי הגיע אחרי שבועות וחודשים ארוכים בהן ארצות הברית דרשה מקטר לגרש את ארגון הטרור אם לא תהיה עסקה, וכעת המסר הועבר לחמאס. עוד דווח, כי ממשל ביידן לחץ על מדינות באזור להקפיא חשבונות בנק של חמאס.

גורמים בממשל ביידן: "ספק שישראל וחמאס יוכלו להגיע להסכם"

גורמים בממשלו של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, מטילים ספק בכך שישראל וחמאס מסוגלים להגיע להסכם הפסקת אש מקיף במסגרת המתווה שהוצע - כך דווח הערב באתר "פוליטיקו" מפי ארבעה אישים אמריקנים המעורים במשא ומתן. 

על פי הדיווח, הגורמים האמריקנים סבורים שגם אם תהיה הסכמה בין ישראל לחמאס על הפסקת אש לזמן קצר בתור התחלה, יש סיכוי גבוה שההסכם יקרוס לאחר מכן. הגורמים אמרו כי הם אינם אופטימים לגבי האפשרות לגשר על הפערים בין הצדדים. "אף אחד לא בטוח שהעסקה תצא לדרך בצורה שהממשל קיווה לה", אמר אחד הגורמים, שתודרך על ידי הבית הלבן לגבי מצב המשא ומתן, והוסיף כי יש יותר מדי משתנים לא ידועים. 

הפופולריים