חשד: שתי נשים בשנות ה-80 לחייהן נפטרו לאחר שנדבקו בקדחת הנילוס

חשד: שתי נשים מבוגרות נפטרו לאחר שנדבקו בקדחת הנילוס
על פי הודעת בית החולים בילינסון, עדיין אין אימות של המעבדה המרכזית שמדובר בקדחת הנילוס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ייתוש
ייתוש צילום: AP

חשד ששתי נדשים מבוגרות בשנות ה-80 לחייהן שנפטרו היום (שבת) בשעות האחרונות נדבקו בקדחת הנילוס - כך על פי הודעת בית החולים בילינסון. עדיין אין אימות של המעבדה המרכזית שמדובר בקדחת הנילוס וכרגע זה מוגדר כחשד.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

עוד על פי בית החולים, ישנם חמישה מקרים חשודים של קדחת הנילוס שטרם אומתו, ועדיין ממתינים לתוצאות המעבדה בעניינם. בין המקרים - שניים ששוחררו לביתם לאחר שיפור במצבם, אחד שעדיין מאושפז בבילינסון, ושתי הנשים שנפטרו. הודעה נמסרה ללשכת הבריאות המחוזית ולמשרד הבריאות.

המרכז הרפואי איכילוב עדכן ביום רביעי האחרון כי אובחן חולה נוסף בקדחת הנילוס המערבי, בשנות ה-70 לחייו, שמצבו בינוני. במרכז הרפואי עדכנו כי שלושה חולים מאושפזים במקום, מצבו של אחד מהם קשה, אחר במצב בינוני קשה ואחד במצב בינוני. אחרי שאובחנו 8 נדבקים בקדחת הנילוס באזור המרכז - המשרד להגנת הסביבה הודיע כי נמצאו יתושות נגועות ברמת גן.

במשרד הבריאות שיחררו אזהרה וטענו כי במסגרת תוכנית הניטור השגרתית של המשרד להגנת הסביבה נלכדו יתושות נגועות בנגיף קדחת מערב הנילוס ברמת גן. המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות המליצו לציבור כיצד לצמצם את מפגע היתושים בסביבת המגורים, להתגונן מפני עקיצות יתושים ולהפחית את הסיכון להיעקץ. המשרד להגנת הסביבה הנחה את הרשות המקומית כיצד לפעול.

לפי הודעת משרד הבריאות, קדחת מערב הנילוס היא מחלה שמקורה בבעלי חיים ומועברת גם לאדם. היא נגרמת על-ידי נגיף המצוי בעיקר בעופות, ומועברת לבני אדם ולבעלי חיים שונים באמצעות עקיצת יתושים שניזונים מעופות נגועים. תקופת הדגירה של המחלה מרגע העקיצה ועד להתפתחות סימני המחלה, נמשכת כ-5 עד 21 ימים והמחלה נמשכת לרוב 3-6 ימים.

במרבית המקרים מדובר במחלה קלה דמוית שפעת אשר חולפת מאליה. המחלה לרוב מאופיינת בחום, כאבי ראש, חולשה, כאבי פרקים ושרירים, דלקת בלחמית העין, פריחה ולעיתים בחילות ושלשולים. סיבוכים נדירים אפשריים הם דלקת חדה של המוח או דלקת קרום המוח, ולעיתים נדירות מסתיימת המחלה במוות.

הפופולריים