פרסום ראשון

ההתעללות ב"בני ציון": הרשעה נוספת בגין תקיפה

ההתעללות ב"בני ציון": הרשעה נוספת בגין תקיפה
בשבוע שעבר, בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע את לאית סלאמה ב-17 סעיפים לאחר שהתעלל פיזית ונפשית בחוסים במאות הזדמנויות • אימו של אחד החוסים בכאן רשת ב: "כל פעם התלוננו ואמרו 'לא רואים שום דבר במצלמות'. התלוננו שוב - וראו 600 מקרים בחודשיים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מעון חוסים בעלי מוגבלויות בני ציון ראש העין התעללות
צילום: פלאש 90

בית משפט השלום בפתח תקווה הרשיע הבוקר (ראשון) את אחמד זמירו תושב קלנסוואה, בגין עבירות שביצע נגד שלושה חוסים במעון לבעלי מוגבלויות "בני ציון" שבראש בעין. זמירו הורשע בעבירות של תקיפת חסר ישע בנסיבות מחמירות, תקיפת סתם וכן חובת דיווח.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לילך, אימו של שחר אחד מהדיירים בבני ציון מסרה לכאן חדשות: "הוא מדבר על מה שקרה, הוא יודע שהוא התלונן והוא יודע שלא טיפלו בזה. כל פעם התלוננו ואמרו 'לא רואים שום דבר במצלמות'. התלוננו שוב - וראו 600 מקרים בחודשיים. המצב לא השתפר, יש שני נושאים עיקריים שלא מטופלים - כוח האדם והפיקוח".

מאז פרסום הפרשה, הוגשו 13 כתבי אישום אשר מרביתם הסתיימו בהרשעות. בשבוע שעבר, בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע את לאית סלאמה ב-17 סעיפים לאחר שהתעלל פיזית ונפשית בחוסים במאות הזדמנויות.

סלאמה נמנה על טיפול בכ-17 דיירים בגילאי 50-20 עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים. במאות הזדמנויות שונות במהלך עבודתו, התעלל בהם פיזית ונפשית בחוסים. בין היתר, הוא הכה את הדיירים בראשם ובגופם, הטיח אותם בחוזקה למיטות ולספות, סטר להם בפנים, גרר אותם בכוח בבגדיהם, דחף אותם והכה בהם באמצעות מוט של מגב. באחד המקרים, הצית סלאמה אש בפניו של אחד הדיירים. סלאמה אף נהג לצבוט את החוסים, לנשוך אות ולהצליף בגופם באמצעות כבל. 

סלאמה שנעצר לפני כשנתיים ניסה להסתיר את מעשיו ממשפחות הדיירים. בת אחת המשפחות סיפרה אז לכאן חדשות על סלאמה: "הוא עשה רושם של בן אדם חם, חביב וחייכן. היה מתכתב ומעדכן אותנו בדברים. מה שקרה זה שוק, בגידה". 

הפופולריים