אחרי אזהרות ועדת הצוללות: כמה מהגורמים שהוזהרו כבר שכרו עורכי דין

אחרי אזהרות ועדת הצוללות: כמה מהאישים שכרו עורכי דין
רק עם תום עבודת ועדת החקירה, אם לא יהיה שינוי במסקנותיה, היא תוכל להמליץ לבדוק את הדברים מבחינת פלילית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צוללת
צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

כמה מהאישים שהוזהרו על ידי ועדת החקירה הממלכתית לעניין הצוללות כבר שכרו עורכי דין - כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11. זאת, לאחר האמירות החריפות של הוועדה. בין הגורמים שהוזהרו נמצאים ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון וראש המוסד יוסי כהן. בשלב זה מייחסת הוועדה לנתניהו פגיעה בביטחון המדינה, שיבוש עמוק ושיטתי בתהליכי עבודה, פגיעה ביחסי החוץ ובאינטרסים הכלכליים של ישראל.

ניסוחי האזהרות של הוועדה אמנם נחשבים יוצאי דופן ואף תקדימיים בחריפותם, אך אין להם השלכה פלילית מיידית. רק עם תום עבודת הוועדה, אם לא יהיה שינוי במסקנות, היא תוכל להמליץ לבדוק את הדברים מבחינת פלילית. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

כמו כן, הוועדה העבירה מסר בעקבות אירועי 7 באוקטובר, כי דווקא בימים אלה חשוב לקבל החלטות סדורות בכל הנוגע לביטחון המדינה ובעיקר לבניין הכוח.

בנוסף לנתניהו, יעלון וכהן הוזהרו גם האלוף במיל' רם רוטברג, שהיה מפקד חיל הים בין 2016-2011 ואבנר שמחוני, שעבד במל"ל בין השנים 2016-2010. השר לשעבר יעלון, תפקד בתקופה הרלוונטית גם בתור שר הביטחון וגם בתור השר לנושאים אסטרטגיים, והוועדה מאשימה אותו במסירת תצהיר כוזב לבית המשפט. ראש המוסד כהן מוזהר בשל תפקידו כראש המל"ל בשנים הרלוונטיות. 

הפופולריים