התפשטות קדחת הנילוס: יתושות נגועות בנגיף התגלו בנתב"ג

התפשטות קדחת הנילוס: יתושות נגועות בנגיף התגלו בנתב"ג
מקרה מוות שלישי מקדחת הנילוס בישראל • 42 אנשים נדבקו במחלה, 36 מהם אושפזו, חמישה מונשמים • ילדה בת תשע אושפזה בשבוע שעבר לאחר שככל הנראה נדבקה | כל הנתונים מההתפשטות בארץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
- צילום: AP

המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות, פרסמו היום (שלישי) כי יתושות שנגועות בנגיף קדחת הנילוס אותרו בנמל התעופה בן-גוריון. היתושות נמצאו במהלך לכידות שבוצעו במהלך השבוע. בנוסף, יתושות שנגעות בנגיף אותרו בעיר רמת גן.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

כמו כן, משרד הבריאות עדכן היום כי על אודות על מקרה מוות נוסף של אדם שחלה בקדחת מערב הנילוס. במשרד נבדק החשד כי אדם נוסף שנפטר אתמול גם הוא חלה בנגיף. על פי הנתונים, עד כה אובחנו 42 אנשים שנדבקו במחלה, מתוכם 36 נזקקו לאשפוז, ביניהם חמישה חולים מונשמים ושלושה בני אדם שמתו. כמו כן, ילדה בת תשע אושפזה בשבוע שעבר לאחר שככל הנראה נדבקה וסבלה מתסמינים דמויי שפעת, היא שוחררה לאחר שבוע. טרם התקבלו תוצאות כלל בדיקות המעבדה שיאששו את החשד שנדבקה בנגיף. 

אימה של הילדה סיפרה ל"כאן חדשות": "היא סבלה מחום גבוה, כאבי ראש חזקים וכאבים ברגליים. בנוסף, לאחר כמה ימים החלה פריחה בפנים שהתפשטה לכל הגוף. היא היתה מאושפזת ארבעה ימים ושוחררה ביום שני שעבר. כעת כבר החלימה ומרגישה טוב".

על פי משרד הבריאות, הסיכון לתחלואה משמעותית הינו בקרב מבוגרים ואנשים עם דיכוי חיסוני. על מנת לצמצם את החשיפה ליתושים, מומלץ להשתמש בתכשירים דוחי יתושים ובאביזרים מתאימים להרחקת יתושים בחדרי המגורים, וכן להפעיל מאווררים במקום השהיה.

כ-80% מהנדבקים לא מפתחים תסמינים לקדחת מערב הנילוס. לכ-20% מהנדבקים יופיעו תסמינים ברמות חומרה משתנות, הכוללים חום, הרגשה כללית רעה, כאבי ראש או כאבים מפושטים בגוף, וסיבוכים נוירולוגיים יופיעו בפחות מ-1% מהנדבקים. הנגיף לא עובר מאדם לאדם.

תחלואה מקדחת מערב הנילוס מוכרת בארץ שנים רבות ומתרחשת בעיקר בין החודשים יוני לנובמבר. השנה התחלואה החלה מוקדם מהרגיל וככל הנראה נובעת משינויי האקלים בישראל ובעולם, כאשר מזג האוויר הלח במרכז הארץ עשוי להוביל לרבייה ולהתפתחות של יתושים באזור זה. 

אמש, פורסם לראושנה בכאן חדשות כי בית החולים איכילוב החל לטפל בחולים בקדחת הנילוס המערבי באמצעות טיפול ניסיוני. כחלק מפעילות צוות המשימה המיוחד שהקים בית החולים להתמודדות עם התחלואה הגוברת, הוחלט על התחלה של מחקר קליני בתרופה בשם אינטרפרון.

הפופולריים