פרסום ראשון

בבית החולים איכילוב החלו לטפל בחולי קדחת הנילוס באמצעות תרופה ניסיונית

באיכילוב החלו לטפל בחולי קדחת הנילוס עם תרופה ניסיונית
התרופה אינטרפרון מחזקת את התגובה החיסונית של הגוף נגד הנגיף, ונעשה בה שימוש בעבר בטיפול בנגיף קורונה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
- צילום: AP

בית החולים איכילוב החל לטפל בחולים בקדחת הנילוס המערבי באמצעות טיפול ניסיוני - כך פורסם הערב (שני) לראשונה בכאן חדשות. כחלק מפעילות צוות המשימה המיוחד שהקים בית החולים להתמודדות עם התחלואה הגוברת, הוחלט על התחלה של מחקר קליני בתרופה בשם אינטרפרון.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי


אינטרפרון מחזקת את התגובה החיסונית של הגוף נגד הנגיף, ונעשה בה שימוש בעבר בטיפול בנגיף קורונה. באיכילוב אמרו: "בכוונתנו לשתף פעולה עם מרכזים רפואיים נוספים כדי להגדיל את מספר החולים המשתתפים במחקר, דבר שיאפשר הסקת מסקנות ברורות בצורה מהירה".

ביום ראשון הודיע משרד הבריאות כי שתי מטופלות מתו בסוף השבוע מקדחת הנילוס בבית החולים בילינסון. עד כה אובחנו 21 אנשים החולים בקדחת מערב הנילוס, מתוכם 17 אושפזו בבתי החולים עם תסמינים נוירולוגים.

על פי משרד הבריאות, משנת 2011 רוב החולים שאובחנו היו מעל גיל 65 ולאחר מכן בין גילאי 45-64. כ-80% מהנדבקים לא מפתחים תסמינים לקדחת מערב הנילוס. לכ-20% מהנדבקים יופיעו תסמינים ברמות חומרה משתנות, הכוללים חום, הרגשה כללית רעה, כאבי ראש או כאבים מפושטים בגוף, וסיבוכים נוירולוגיים יופיעו בפחות מ-1% מהנדבקים.

משרד הבריאות חידד הנחיות לצוותים הרפואיים והנחה לשים דגש על אבחון וניטור המחלה. על מנת לצמצם את החשיפה ליתושים, ממליץ משרד הבריאות להשתמש בתכשירי דוחי יתושים ובאביזרים מתאימים להרחקת יתושים בחדרי המגורים, וכן להפעיל מאווררים במקום השהיה.

הפופולריים