התחזה מהכלא לבנה של ראש עיריית נתניה - וניסה להקל על עונשו כשהתחזה לתושב שדרות

התחזה מהכלא וניסה להקל על עונשו כשהתחזה לתושב שדרות
חיים מהרבנד התחזה לבנה של ראש עיריית נתניה ושלשל כספים שגייס לכיסו. בטיעונים לעונש ביקש מהרבנד שיש להקל בעונשו מכיוון שהוא תושב שדרות שפונה מביתו על רקע המלחמה - אך לא סיפק פרטים בסיסיים ומינימליים - והשופטת זהר דיבון סגל הייתה סבורה: "נאשם מניפולטיבי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אזיקים מעצר אילוסטרציה F220726OF11
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

בית המשפט השלום בנתניה גזר לאחרונה 24 חודשי מאסר על חיים מהרבנד, שהתחזה מתוך הכלא בעודו מרצה עונש מאסר, לבנה של ראש עיריית נתניה מרים פיירברג בתקופה בה נחשדה בפלילים, ושידל אנשים לתרום למען הגנתה המשפטית. בפועל, את הכסף שלשל לכיסו. 

בטיעונים לעונש ביקש מהרבנד שיש להקל בעונשו מכיוון שהוא תושב שדרות שפונה מביתו על רקע המלחמה. הרחיק לכת הנאשם כשטען כי הוא משתייך לאוכלוסיית הנפגעים הישירים ממלחמת "חרבות ברזל" אחרי שבעה באוקטובר. לדבריו הוא התגורר בעיר שדרות ובעקבות המלחמה מצא עצמו מחוסר דיור ובצר לו העתיק את מגוריו לאילת, ובהיותו מובטל וחסר כל נאלץ לחזור על הפתחים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

אבל, הנאשם לא ידע למסור פרטים מינימליים ובסיסיים, כגון כתובת המגורים בשדרות שם לכאורה התגורר תקופה ארוכה, והוא גם לא ידע למסור את שמו של אותו חבר בדירה בה התגורר, וטען כי נערך ביניהם חוזה כתוב, אך זה לא נמצא בהישג ידו.

השופטת זהר דיבון סגל כתבה שמדובר בניסיון מתועב לקבל הקלה בעונש, והתרשמה שהוא כלל לא התגורר בשדרות."מדובר בנאשם מניפולטיבי, שלא מהסס לנצל כל סיטואציה שנקרית בפניו לתועלתו האישית. הניסיון לעשות שימוש במחיר שגובה מלחמת חרבות ברזל מאזרחי המדינה, להשגת הקלה בעונש היא לא פחות מניסיון מתועב",  אמרה השופטת בגזר הדין. 

"התנהלותו של הנאשם במשפט הוכיחה עד כמה דפוסי המרמה נטועים עמוק בשורשים", הוסיפה השופטת דיבון סגל. "אתן כמה דוגמאות, שכן קצרה היריעה מלהכיל את ניסיונותיו של הנאשם לזכות בכזב באהדה ובסימפטיה, לתועלתו האישית".

"כך הציג הנאשם את עצמו כאב מסור ואוהב, המבקש לשנות את אורחות חייו מהקצה אל הקצה, לא רק לטובתו, אלא למענה של ביתו הצעירה שלמרבה הצער אובחנה עם בעיות התפתחותיות. הנאשם הכביר מילים על רצונו העז להיות שם למען המשפחה ובעיקר הבת, ולספק להם מקור לתמיכה ויציבות . אולם, כעולה מתסקיר המבחן, אשתו של הנאשם, בכלל סיפרה כי הנאשם לא רואה את הבת המשותפת, אין ביניהם כל קשר ואפילו מזונות אינו משלם", סיכמה. 

הפופולריים