בי"ס בגליל נטל במרמה כספים מקופת המדינה - ויידרש להשיבם

בי"ס בגליל נטל במרמה כספים מקופת המדינה - ויידרש להשיבם
מוסד חינוכי בכפר מנדא ייאלץ להחזיר את התקציב שקיבל ממשרד החינוך לאחר שהעביר דיווחים כוזבים בגין כיתה שאינה קיימת בפועל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיתה, בית ספר
צילום: פלאש 90

תחקיר כאן חדשות: בית הספר בכפר מנדא שבגליל, יידרש להחזיר לקופת המדינה מאות אלפי שקלים לאחר שהתקבלו במרמה ממשרד החינוך - בשל דיווחים כוזבים על מספר התלמידים שלומדים בבית הספר, כך פורסם הבוקר (ראשון) בכאן רשת ב.

 הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מהממצאים של התחקיר שפורסמו בחודש פברואר, בית הספר דיווח על כיתה פיקטיבית, י"ב 8 - שהופיעה ברישומי משרד החינוך אך לא הייתה קיימת בפועל ורשימתה הורכבה מתלמידים שנשרו או סיימו את לימודיהם בבית הספר. באופן זה התקבל תקציב עודף ממשרד החינוך בסכומים של מאות אלפי שקלים.

במכתב שימוע שהועבר לבית הספר התבקשה ההנהלה להגיב לדרישה לפני כניסת ההחלטה לתוקף. גורם במועצה המקומית כפר מנדא אמר לכאן חדשות שהמועצה תדרוש חיוב אישי כלפי מנהל בית הספר סלימן עבד אל- חלים שהושעה מתפקידו וכן תוביל מהלך לפיטוריו הסופיים.

סלימן עבד אל-חלים אמר בתגובה: "רואים כי הכתב והערוץ "כאן" עובדים באופן זדוני לשרת מטרות נגדי - ועל כך אנקוט בערכאה המשפטית המתאימה. שמי לא מוזכר בכלל בהחלטות שטוען הכתב שמשרד החינוך החליט", אמר.

"ההחלטות עליהם מדבר הכתב לא שייכות אלי בחלקם הגדול. ההחלטה נעשתה בצל ביקורת של משרד החינוך בתאריכים שלא הייתי בתפקיד". טענותיו לכך שהדוח אינו מתייחס למעשים שביצע המנהל - נבדקה ונמצאה לא נכונה".

בנוסף, לדברי עבד אל-חלים מדובר בתקצוב ודיווחים כוזבים של שנת 2023 שלא הייתי בה מנהל, לכן דיווחים כוזבים אלה נעשו באחריות ממלא מקום, המנהל מחמוד חואשנה, תחת עיניו של ראש המועצה המקומית הנוכחי. ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "המכתב מתייחס לשנת הלימודים תשפ"ג, בשנה זו הוחלף מנהל בית הספר. מפאת חיסיון ופעולות שונות שטרם הסתיימו לא נוכל להרחיב מעבר לכך".

הפופולריים