הסיפור שלו

יהודה לא סיפר למשפחתו על המבצעים כדי שלא ידאגו: "אמר תמיד שהוא בכוננות"

"יהודה לא סיפר על הפעילות כדי שמשפחתו לא תדאג"
רב סמל יהודה גטו אמור היה להשתחרר באוקטובר ואז פרצה המלחמה. דודתו לכאן רשת ב: "לא ישנו שלוש שנים. הוא היה מופנם, אבל השקט שלו היה רועם, כולם הלכו אחריו" | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יהודה גטו
יהודה גטו צילום: דובר צה"ל

רב סמל יהודה גטו, בן 22 מפרדס חנה כרכור, נפל אתמול בפעילות מבצעית בטולכרם. גטו היה נהג מבצעי ורכב הפנתר שבו נהג עלה על מטען חבלה במחנה הפליטים נור א שמס.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת הנופלים והנופלות מתחילת המלחמה

דודתו, עופרה, סיפרה היום (שלישי) בריאיון בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב כי יהודה אף פעם לא סיפר למשפחתו על הפעילות המבצעית שהיה משתתף בה, כדי לא להדאיג. "הוא תמיד אמר שהוא בכוננות. 'אני לא יוצא, אני יושב פה, מחכה שהחברים יחזרו, הכול בסדר' היה אומר לנו".

 

יהודה אמור היה להשתחרר בתחילת אוקטובר, אך אז פרצה המלחמה. "לא ישנו שלוש שנים, מאז אוקטובר הוא לא יצא לחופשה, רק יום פה יום שם. ביום חמישי הוא הגיע הביתה וקפץ ביום שישי לפני הקידוש, כשהוא חזר בשבת בבוקר אמר 'הכול בסדר, הייתי בכוננות'".

יהודה, מספרת דודתו, היה צנוע. "הוא אף פעם לא התבלט, עשה הכול בשקט, בחריצות. הוא קיבל לוחם מצטיין". דודתו עופרה היא אם חד הורית: "תמיד היה שואל מה אני צריכה, אם הוא לא היה בבית הוא דאג שחברים שלו יעזרו לי".

מתחקיר ראשוני של האירוע שבו נפל, עלה כי הציר שבו נסע לא עבר קודם לכן חישוף מטענים על ידי D9 - בניגוד לנוהל המקובל. המטען ככל הנראה הופעל מרחוק, יוצר בייצור עצמי והיו בו עשרות קילוגרם של חומר נפץ. בצה"ל אמרו כי לא היה חשד שיש מטענים בציר בו נסעו.

הפופולריים