תקרית ביו"ש

רס"ל יהודה גטו, בן 22 מפרדס חנה כרכור, נפל מפיצוץ מטען בטולכרם

רס"ל יהודה גטו, בן 22, נפל מפיצוץ מטען בטולכרם
באותו אירוע, נפצע באורח קשה לוחם מחטיבת הקומנדו • רכב הפנתר בו נסעו השניים עלה על מטען חבלה לאחר ששאר הלוחמים ירדו מהרכב לצורך משימה רגלית. מתחקיר ראשוני עלה כי הציר שבו נסעו לא עבר קודם לכן חישוף מטענים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יהודה גטו
יהודה גטו צילום: דובר צה"ל

רס"ל יהודה גטו, בן 22 מפרדס חנה כרכור, נפל הבוקר (שני) בפעילות מבצעית בטולכרם. גטו היה נהג מבצעי. באירוע בו נפל רס"ל יהודה גטו, נפצע באורח קשה לוחם מחטיבת הקומנדו. רכב הפנתר שבו נסעו השניים עלה על מטען חבלה במחנה הפליטים נור א שמס, בפאתי טולכרם.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת הנופלים והנופלות מתחילת המלחמה

היום לפנות בוקר החל מבצע לסיכול טרור של חטיבת מנשה בהשתתפות לוחמי דובדבן, סיירת חרוב, מג"ב ושב"כ במחנה הפליטים, במסגרתו נפרצו צירים ונוטרלו מטענים.

לקראת סיום הפעילות היום בשעה 7 בבוקר, רכב ממוגן מסוג פנתר בשימוש של לוחמי דובדבן, עמד סמוך למבנה - והלוחמים שנסעו בו פרקו לסרוק מבנה סמוך, אז הופעל מתחתיו מטען חבלה מאולתר רב עוצמה. כלי הרכב התהפך. נהג קו של חטיבת מנשה נהרג ולוחם דובדבן נפצע קשה.

מתחקיר ראשוני עלה כי הציר שבו נסעו לא עבר קודם לכן חישוף מטענים על ידי D9 - בניגוד לנוהל המקובל. המטען ככל הנראה הופעל מרחוק, יוצר בייצור עצמי והיו בו עשרות קילוגרם של חומר נפץ. בצה"ל אמרו כי לא היה חשד שיש מטענים בציר בו נסעו.

במהלך הפעילות בוצע ירי מכטב"ם לעבר חמושים במרחב. הטיל היה נפל, מספר מחבלים שהגיעו התעסקו עם הטיל והוא התפוצץ, כתוצאה מכך נהרגה אישה פלסטינית. בנוסף כוחות מיחידת דובדבן חיסלו מחבל שניסה לירות על הכוחות.

בניגוד לתקרית בג'נין בשבוע שעבר, שבה נהרג רס"ן אלון סקאגיו, המטען לא הוטמן בעומק האספלט - אלא קרוב יחסית לפני השטח. וככל הנראה חישוף של הציר לפני מעבר הכוחות בו הזה היה מונע את התקרית הקשה.

מפקד מחלקת צלפים מסיירת חרוב, סרן אלון סאקאג'יו, נהרג בשבוע שעבר מפיצוץ מטען בפעילות בג'נין. כוחות רבים של צה"ל מסיירת חרוב ודובדבן, יחד עם כוחות מג"ב ושב"כ, פעלו במחנה הפליטים ג'נין במבצע ממוקד נגד תשתיות טרור וחמאס.

במהלך נסיעה של רכב ממוגן מסוג "פנתר" של סיירת חרוב בכניסה לג'נין ולמחנה הפליטים, התפוצץ מטען רב עוצמה על הרכב, אחרי שבצה"ל ביצעו נוהל פתיחת ציר שכולל מעבר של כלים הנדסיים לפני מעבר הרכבים הצבאיים, עם כף באדמה כדי לנטרל מטענים שהוטמנו.

 

הפופולריים