בקריאה לבחירות: מפגינים חסמו את איילון דרום

בקריאה לבחירות: מפגינים חסמו את איילון דרום
ברקע תשובת חמאס לעסקת חטופים, מפגינים חסמו כבישים בתל אביב ובשרון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הבערת צמיגים בכביש ארבע סמוך לאבן יהודה
הבערת צמיגים בכביש ארבע סמוך לאבן יהודה צילום: ללא

נתיבי איילון לשני כיוונם נחסמו לתנועה הבוקר (חמישי), בשיא הפקקים, בעקבות מפגינים שהחלו למחות בכביש בדרישה לעצירת המשק והשבתת המדינה עד אשר יוכרז מועד לבחירות. במקביל, כביש ארבע לכיוון דרום בסמוך לאבן יהודה נחסם גם כן. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

מהמפגינים נמסר: "החטופים נמקים בשבי בעזה כבר תשעה חודשים, הצפון הרוס, נטוש ומופגז, הכלכלה מתרסקת, הבידוד הבינלאומי הולך וגדל, וממשלת ישראל ממשיכה לדאוג להישרדותה הפוליטית על חשבון אזרחי ישראל". המדינה ממשלה אחראית ושפויה שתבטיח עתיד טוב יותר  אנחנו קוראים לשביתה כללית במשק".

כמו כן, הבוקר פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" עם איליאיל שחר בכאן רשת ב כי לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו, תידרכה אמש בשם "גורם ביטחוני" על אודות התעקשות חמאס ביחס לעסקת חטופים - התעקשות שאינה מתקבלת בישראל ומבטאת פערים בין הצדדים. זאת, לאחר שתשובת חמאס הועברה באמצעות המדינות המתווכות כבר בשעות הצהריים.

אולם, ככל הנראה הפערים המשמעותיים הינם בין נתניהו לבין יתר המערכת הביטחונית, שכן לפי גורמים המעורים בפרטים תשובת חמאס נחשבת לטובה באופן יחסי ואף יכולה לאפשר להתקדם בשיחות בקהיר או בדוחא. על כן, ישנם גורמים שמתחו ביקורת על ראש הממשלה בטענה כי הודעתו והתנהלותו בימים האחרונים מדגישות שוב את הנושאים שנמצאים במחלוקת - ובכך מקשים על התקדמות במגעים לעסקה.

הפופולריים