חניקות, קללות ואיומים: ההפגנה בירושלים יצאה משליטה

חניקות, קללות ואיומים: ההפגנה בירושלים יצאה משליטה
משפחות חטופים בשער בגין במחאה נגד הממשלה: "המשמעות של המשך המלחמה - רצח החטופים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עימותים בהפגנה בירושלים
עימותים בהפגנה בירושלים צילום: נועם גורדון

מפגינים יצאו הערב (שבת) למחות נגד הממשלה ובקריאה לשחרור החטופים, כמידי שבוע, בכמה מוקדים בארץ. בתל אביב התקיימה הפגנה בקפלן וכן עצרת בכיכר החטופים. מפגינים השתמשו באבוקות. בירושלים מפגינים חסמו את רחוב רמב"ן בצומת של כיכר פריז בירושלים, והתפתחו עימותים אלימים בין שוטרים למפגינים. שוטר תועד מקלל מפגין שנעצר על הפרת סדר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

המפגין נעצר בירושלים, לטענת המשטרה, לאחר שבצורה חריגה לא נשמע להוראות השוטרים שהורו על פינוי כיכר פריז עצמה כדי לאפשר את פתיחת הכביש וגידף שוטרים. המשטרה מסרה בתגובה: "התנהלות השוטר במקום אינה עומדת בקנה אחד עם נורמות השיח וההתנהלות המצופות מכל שוטר גם במצבים סוערים מעין אלו, ולכן היא תיבדק ותטופל בהתאם".

חברת הכנסת נעמה לזימי, שהשתתפה בהפגנה בתל אביב, תועדה נהדפת בידי שוטרים. לאחר מכן היא פרסמה הודעה בה טענה: "השליחים של בן גביר חנקו אותי, משכו לי בשיער ובעטו בי".

המשטרה מסרה בתגובה: "חשוד הצית מדורה צמוד לבניין ההסתדרות ונעצר. הוא התבקש למסור לשוטרים את הטלפון הנייד שלו, אולם ניסה להעלים אותו כאשר הוא מוסר אותו לאישה שהייתה לידו. ח"כ לזימי הפריעה לשוטרים לבצע תפקידם, תוך שהיא נדחפת בכוח בין השוטרים ומפריעה להם לתפוס את הטלפון. צר לנו שנושאת משרה ציבורית מתנהלת באופן פרובוקטיבי, תוך שימוש ציני בחסינות פרלמנטרית".

על כל השיבה לזימי: "שוטר לא יכול פשוט להחרים למפגין את הסלולרי כי הוא לא בא לו טוב בעין. מה לעשות שאנחנו עדיין לא הדיקטטורה שהממשלה הזאת רוצה שנהיה? בהיעדר רשות מבצעת שמגינה על האזרחים, אנחנו נהיה המגן שלהם".

בתחילה, משפחות חטופים הגיעו לשער בגין שם נשאו הצהרה. "התבשרנו שממשל ביידן פועל כדי לחדש את המשא ומתן לעסקה, ומה שעומד בינינו ובין יקירינו, היא ההתעקשות של נתניהו לא לסיים את המלחמה כחלק מעסקה. המשמעות של המשך המלחמה היא רצח החטופים. נתניהו נאחז בשלטון על גב משפחתנו שבעזה", כך מסרו.

אילה מצגר, כלתו של יורם קראה: "פעם אחר פעם נתניהו טרפד עסקאות ברגע האמת, כשהתרברב בקולו או באמצעות 'גורם מדיני', שלא יסכים לסיים את המלחמה. אסור לתת לנתניהו לטרפד את העסקה גם הפעם".

עינב צנגאוקר, אמו של מתן, הוסיפה: אנחנו פונים מכאן לשר הביטחון גלנט, לרמטכ"ל הלוי, לדרעי, ובעיקר לחברי צוות המו"מ, ניצן אלון, רונן בר ודדי ברנע - אמירת האמת, קשה ככל שתהיה, מציבה אתכם כמשרתי הציבור הנכונים. זו אחריות אישית שלכם לא לאפשר לנתניהו לטרפד שוב את העסקה, לצאת בהצהרות שיגרמו לחמאס להקשיח עמדות. העם מבין שנתניהו מאריך את המלחמה משיקולים אישיים, כי עסקה תביא לסיום המלחמה, וזה יביא לבחירות ולסיום שלטון נתניהו".

הפופולריים