הנהג שדרס למוות את סגן אלוף ישראל ברכיבה נאשם ברצח ברשלנות

הנהג שדרס את סגן אלוף ישראל באופניים נאשם ברצח ברשלנות
על פי כתב האישום, נחמן חורי, הפר את תנאי מעצר הבית שהוטלו עליו ונסע לחבר במושב בדרום, למרות שהיה פסול מלקבל רישיון. הוא שתה משקאות אלכוהוליים וצרך סמים - ועלה על ההגה. הוריו של גיא תימור, שנדרס למוות: "אותו רוצח יכול היה להרוג רבים אחרים, ילדים ואנשים שהיו בתחנה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גיא תימור
גיא תימור צילום: נמרוד הנגבי ורותם פבר

לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש היום (חמישי) כתב אישום נגד נחמן חורי, הנהג שדרס את סגן אלוף ישראל ברכיבת אופניים, גיא תימור, לפני חודש. הנהג העבריין, עם הרשעות קודמות, נהג בלי רישיון ותחת השפעת סמים ונמלט מהשוטרים. הוא מואשם ברצח ברשלנות, עונש מקסימלי של מאסר עולם.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הוריו של גיא אמרו ל"כאן חדשות" כי "זה רוצח מתוכנו. גיא היה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון, אבל אותו רוצח יכול היה להרוג רבים אחרים, ילדים ואנשים שהיו בתחנה. הבחור הסתכל אחורה, טס קדימה ודרס את כל מי שהיה בשולי הכביש".

אביו של גיא עם חולצה "תסתכל לי בעיניים"
הנהג הדורס נחמן חורי

על פי כתב האישום שהגישו עו"ד חן עסיס לביא וואדים סיגל מפרקליטות מחוז דרום, חורי הפר את תנאי מעצר הבית שהוטלו עליו על ידי בית המשפט לתעבורה בחיפה ונסע לחבר במושב בדרום, למרות שמעולם לא הוציא רישיון נהיגה והיה פסול מלקבל רישיון. במהלך השהייה אצל חברו צרך חורי משקאות אלכוהוליים וסמים מסוכנים.

בשעות הבוקר ביקשו שניים מהנוכחים במקום להגיע למקום אחר וחורי התנדב להסיעם. במהלך הנסיעה הפראית, חורי לא נעתר לבקשות חבריו לעצור והמשיך בנהיגה מהירה ומסוכנת. הוא סטה בחדות מנתיב לנתיב וכמעט פגע במיניבוס עם ילדים שעמד בצד הכביש. לאחר מספר בקשות נוספות מחבריו לעצור, ניצלו אלה את ההזדמנות וירדו מהרכב. חורי המשיך בנהיגתו הפרועה, עצר בצד הכביש ופנה לאחת הנהגות ואמר לה להזמין משטרה כי הוא הורג אנשים. הנהגת המפוחדת התקשרה למוקד 100 ודיווחה על האירוע.

תיעוד הדריסה:

 

הסטטוס בפייסבוק של הנהג הדורס

במקרה נוסף, נהג חורי בסמוך לרכב שבו היו שתי נשים ואיים עליהן שהוא מוציא את ה-M-16 שלו. הנהיגה הפראית של חורי גרמה לנהגים רבים לסטות מנתיבם ולבלום בפתאומיות.  בעקבות הדיווחים שוטר בג'יפ משטרתי שהגיע למקום כרז לחורי לעצור, אך זה התעלם והמשיך בנסיעה פרועה כשהוא מכריז שהוא המשיח. המרדף אחר חורי נמשך כאשר הגיע לדרך ללא מוצא ונחסם על ידי השוטר.

חורי סירב לעצור והמשיך בנסיעה לשטח פתוח. השוטר חזר לניידת והמשיך לרדוף אחריו עד שחזר חורי לכביש והמשיך בנהיגה מסוכנת. תוך כדי נהיגתו נכנס חורי לצומת נהורה בניגוד לאור האדום ברמזור ופנה שמאלה. במהלך הנסיעה סטה חורי מנתיבו ופגע בעוצמה ברוכב אופניים, גיא תימור ז"ל. מעוצמת הפגיעה, נחבט המנוח במכסה המנוע ובשמשת הרכב, הועף לאוויר ונחת על הכביש. לאחר הפגיעה חורי האיץ את מהירותו והמשיך בנהיגה, מותיר את המנוח מוטל על הכביש מבלי לעמוד על מצבו או להזעיק עזרה.

לאחר שניגח ניידת, נבלם רכבו של חורי בוואדי סמוך והוא נעצר על ידי השוטרים. כתוצאה מהתאונה סבל תימור מחבלת ראש קשה ומותו נקבע על ידי צוות רפואי של מד"א שהוזעק למקום.

ריאיון עם ההורים של גיא:

לאחר הגשת כתב האישום מסרה עו"ד חן עסיס, מפרקליטות מחוז דרום: "הנאשם נהג בפראות, כאשר הוא מפר תנאי מעצר הבית שהוטלו עליו, ללא רישיון נהיגה ותחת השפעת אלכוהול וסמים ותוך שהוא מסכן את עוברי האורח והנהגים שהיו בסביבתו. התנהגותו המסוכנת גרמה לתאונה קטלנית ולמותו הטרגי של גיא תימור ז"ל, רוכב אופניים שכל עתידו היה לפניו.

"מדובר על מקרה חמור שבו הצטברות הנסיבות החמורות הביאה את הפרקליטות להחליט להעמיד לדין בגין עבירת רצח. העובדה שהנאשם המשיך בנהיגתו הפרועה לאחר הפגיעה ולא ניסה לעמוד על מצבו של המנוח או להזעיק עזרה מדגישה את אדישותו המוחלטת לחיי אדם", הוסיפה עו"ד עסיס.

הפופולריים