משפט נתניהו

הפרקליטות מתנגדת לדחיית עדותו של ראש הממשלה

הפרקליטות מתנגדת לדחיית עדותו של ראש הממשלה
בפרקליטות מבקשים שעדות נתניהו תחל ב-1 בנובמבר. בהודעתם נמסר: "אם רה"מ חזר בו ועמדתו העדכנית היא שמילוי תפקידו הציבורי אינו מאפשר ניהול תקין של המשפט, עליו להבהיר כך במפורש, ולא להבליע טענה חדשה זו בבקשה בעניין מועדים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בית משפט 26.6.23
צילום: ראובן קסטרו

הפרקליטות הודיעה היום (ראשון) כי היא מתנגדת לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו לדחות את עדותו במשפטו למרץ 2025. הפרקליטות מבקשת להתחיל את העדות ב-1 בנובמבר. 

 הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בהודעות הפרקליטות נכתב כי "התביעה בתיקי האלפים הודיעה לבית המשפט המחוזי בירושלים כי היא מתנגדת לבקשת הנאשם 1, ראש הממשלה בנימין נתניהו, לדחות את פרשת ההגנה בתיק לחודש מרץ 2025, בקשה שמשמעותה הקפאת המשפט הפלילי למשך 8 חודשים. התביעה סבורה כי על עדותו של ראש הממשלה נתניהו להתחיל לכל המאוחר מיד לאחר חגי תשרי. בתגובת התביעה נאמר, כי אם ראש הממשלה חזר בו ועמדתו העדכנית היא שמילוי תפקידו הציבורי אינו מאפשר ניהול תקין של המשפט, עליו להבהיר כך במפורש, ולא להבליע טענה חדשה זו בבקשה בעניין מועדים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש מבית המשפט לעכב את פרשת ההגנה במשפט נגדו למרץ 2025. נתניהו אמור להעיד בפתחה של פרשת ההגנה. 

בכך למעשה ביקש נתניהו הפסקה של חצי שנה בין סיום פרשת התביעה לתחילת פרשת ההגנה. בבקשתו התייחס גם לכך שהמדינה נמצאת במלחמה ולקושי להכין את עדותו בתקופה זו. עוד הזכיר בבקשתו את חילופי עורכי הדין, לאור יציאת עו"ד בן צור מהתיק, ואת העבודה שהתקיימו 278 ישיבות במסגרת פרשת התביעה.

הפופולריים