נקבע מותו של הצעיר שנדבק ב"אמבה אוכלת מוח"

נקבע מותו של הצעיר שנדבק ב"אמבה אוכלת מוח"
בית החולים בילינסון הודיע על מותו של המטופל בן ה-26: "מרגע האשפוז, השתמשו הצוותים הרפואיים בכל העומד לרשותם, כולל טיפול תרופתי והתערבויות כירורגיות, אך מצבו הוסיף להתדרדר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הדס פרוש, פלאש 90
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בית החולים בילינסון הודיע היום (ראשון) על מותו של הצעיר, בן ה-26 מאזור המרכז, שנדבק ב"אמבה אוכלת מוח" כששהה בחוף בכינרת. בבית החולים כתבו כי "לאחר מאבק מתמשך של הצוות הרפואי על חייו של המטופל שנדבק באמבה "נגלריה פאולרי", נאלצו הרופאים לקבוע את מותו".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

עוד נמסר מבית החולים כי "מרגע האשפוז, השתמשו הצוותים הרפואיים בכל העומד לרשותם, כולל טיפול תרופתי והתערבויות כירורגיות במטרה להציל את חייו של המטופל, אך מצבו הוסיף להתדרדר".

משרד הבריאות פרסם ביום חמישי כי הגבר מאושפז בטיפול נמרץ, כשהוא במצב מסכן חיים. על פי ההודעה, מממצאי החקירה של משרד הבריאות, הצעיר נדבק ככל הנראה בחוף גיא שבכינרת. פקחים של המשרד ובקרי בריאות בדקו את המים באזור החוף.

האמבה הנדירה נמצאת במים מתוקים, שלוליות, או מקורות מים עומדים מסוגים שונים. בעולם דווחו כ-400 מקרים. מדובר על מחלה נדירה ששיעור התמותה ממנה גבוה.

משרד הבריאות ביצע בדיקה תברואתית בבריכות בחוף גיא. ‏‎בבדיקה נמצא כי התנאים התברואתיים שם תקינים ובדיקות המים הראשוניות תקינות, כך שאין מניעה להכנס למים בבריכות אלו.

הפופולריים