משפט נתניהו

תיקי האלפים של רה"מ: עורך דינו של נתניהו יעלה להעיד מטעם התביעה

תיקי האלפים של רה"מ: עורך דינו יעלה להעיד מטעם התביעה
דוד שימרון נשאל על מעורבותו במכירת וואלה וחוות הדעת שהגיש על ניגוד העניינים של נתניהו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד שמרון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עורך הדין דוד שימרון, מקורבו ועורך דינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, יעלה היום (שלישי) להעיד מטעם התביעה במשפט נתניהו. עדות שימרון, בתיק האלפים בבית המשפט המחוזי בירושלים, תימשך כשלושה ימי דיונים. 

 הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

עורך דין שימרון נשאל על מעורבותו במכירת וואלה וחוות הדעת שהגיש על ניגוד העניינים של ראש הממשלה בנושא: "היו לי שתיים-שלוש שיחות עם נתניהו, הבנתי ממנו את היחסים עם אלוביץ' ועל בסיס זה הכנתי חוות דעת". 

בדיון עסקו כיצד החליט שימרון להגדיר, בחוות הדעת על ניגוד העניינים, את אלוביץ' כמכר של נתניהו, ואם שימרון בחן לצורך העניין הזה אם היו מפגשים משותפים וארוחות בין השניים. 

חשיבות הנושא היא שאם אכן התקיימו אירועים כאלו, הם מעידים על קרבה שתעיד על כך שראש הממשלה לא אמר את האמת בהסדר ניגוד העניינים והיה מנוע מלעסוק בעניין.

שימרון אמר, "לא יכול להישבע על כל אדם ואדם שהוא (נתניהו) מכיר. אני יודע מי באי הבית, יודע מי מוזמן לאירועים בבית, יודע מי החברים הקרובים בתקופות השונות ואת מר אלוביץ' לא פגשתי מעולם".

טרם החלה העדות, התקיים דיון קצר בבקשת נתניהו להתחיל את שלב ההגנה בחודש מרץ 2025. בקשה אליה התנגדה הפרליקטות, וכלל הנראה הדבר לא יוכרע באופן מידיי, אלא בית המשפט יקבל החלטה בסוף היום.

סנגורו של ראש הממשלה, עורך דין עמית חדד, אמר: "קצת צרם לי הכותרת של המדינה, שביקשנו לעצור את המשפט. לא ביקשנו דחייה. היכולת שלנו לשבת עם ראש הממשלה להבין, לשאול ולקבל פידבקים, הייתה מאוד מוגבלת".

ראש צוות הפרקליטות בתיק 4000, עורכת דין יהודית תירוש הגיבה: "אנחנו לא רוצים שמישהו יגיע לא מוכן. בדקנו בתיקים קודמים את הזמן שנדרש בין התביעה לפרשת ההגנה, ובאף אחד מהם לא הגענו לזמנים כמו שביקשו חבריי כאן".

מי שיעיד אחריו הוא ראש המוסד לשעבר, תמיר פרדו, שאמור להיות העד שיחתום את פרשת התביעה. זאת, אחרי שלוש וחצי שנים מאז החלו בשלב ההוכחות, וארבע וחצי שנים לאחר הגשת כתב האישום נגד ראש הממשלה.  

 

הפופולריים