כאן רשת ב

אמה של ענבר היימן: "רוצה קבר לבכות עליו"

אמה של ענבר היימן: "רוצה קבר לבכות עליו"
יפעת, שבתה נחטפה ממסיבת הנובה ונרצחה בשבי חמאס, קראה לשלב השבת גופות החללים החטופים בעסקת השבויים המתגבשת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ענבר הימן
צילום: פייסבוק

יפעת היימן, אמה של ענבר שנחטפה ממסיבת הנובה, ונרצחה בשבי חמאס, דיברה היום (שלישי) בריאיון בתוכנית "בחצי היום" עם אסתי פרז בן עמי, בכאן רשת ב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים
רשימת הנופלים והנופלות מתחילת המלחמה

"אני מתגעגעת לריח שלה, למגע שלה, לחיבוק החם והחזק שלה", שיתפה יפעת. "ענבר הייתה יותר מילדה, היא הייתה החברה הכי טובה שלי. היינו חולקות סודות כמוסים שלא הייתי מספרת לאף אחד".

היימן תיארה את הרגע בו בישרו לה שענבר נרצחה: "אני פותחת את הדלת, רואה משלחת של איזה שבעה אנשים. אני אומרת להם 'לא, תלכו מפה'. לא יכול להיות, תלכו מפה".

"היה לנו טקס כזה כשהיא הייתה באה אלינו, היינו יושבות על קפה", שיתפה יפעת. "היא הייתה אומרת לי 'אמא, תשימי את הפלאפון בצד, זה רק אני ואת'. זה מאוד חסר לי, ומאוד קשה לי ללכת לשתות בבית קפה".

היימן קראת לשלב את החזרת גופות החללים החטופים בעסקת השבויים המתגבשת: "גם לחללים החטופים אין זמן. הפחד הוא שברגע שתצאו מהרצועה לא ימצאו אותם".

בסיום הריאיון, הדגישה האם את הצורך בסגירת מעגל: "אני צריכה לסגור את המעגל הזה, שיהיה לי קבר לבכות עליו, לשים נר. חשבתי שעד יום הזיכרון יהיה לי קבר".

ענבר היימן, בת 27 מחיפה, נרצחה במהלך ניסיון להימלט ממתחם מסיבת הטבע ליד קיבוץ רעים. המשפחה קיבלה הודעה רשמית על מותה רק ב-15 בדצמבר, לאחר 70 ימים של חוסר ודאות.

 

הפופולריים