ממה סמוטריץ׳ ובן גביר מפחדים באמת?

ממה סמוטריץ׳ ובן גביר מפחדים באמת?
השניים רוצים לרוץ כל אחד לבד, אבל מפחדים להישאר בחוץ – ואולי גם לשאת באחריות לנפילת הגוש כולו. עד עכשיו הריצה המשותפת שלהם נראתה כעובדה מוגמרת, אבל הפערים הקטנים לא מגיעים לידי גישור, וההצהרות על ריצה עצמאית רק הולכות ומתחדדות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הסכת - עוד יום - בן גביר וסמוטריץ'
צילום: הסכת - עוד יום - בן גביר וסמוטריץ'

קצת יותר מחודשיים ליום הבוחר ואנחנו, למודי סיבובי בחירות, מסתכלים על הגושים ויודעים שכשאומרים ש"כל מנדט משפיע" מדברים דווקא על המנדטים שהלכו לאיבוד, מתחת לאחוז החסימה. וכאן מגיעה השאלה מה חזק יותר – הרצון להיכנס לכנסת כראש רשימה עצמאית או הפחד להישאר בחוץ?

האזינו להסכת עוד יום

הפעם נדבר על שתיים מהדמויות היותר מעניינות, לפחות בשלב הזה של מערכת הבחירות – איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ'. כל אחד מהם רוצה לרוץ לבד, אבל מפחד להישאר בחוץ ואולי גם לשאת באחריות לנפילת הגוש כולו. עד עכשיו הריצה המשותפת שלהם נראתה כעובדה מוגדרת, אבל הפערים הקטנים לא מגיעים לידי גישור, בינתיים וההצהרות על ריצה עצמאית רק הולכות ומתחדדות.

למה בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר הפרידו כוחות? ומי קהל היעד של איילת שקד? ניסינו להבין איך תראה מפת המנדטים בציונות הדתית בשיחה עם זאב קם, כתב כאן חדשות בכנסת, ועם דודי חסיד, מנכ"ל מכון קנטאר והסוקר של כאן חדשות.

הפופולריים