תיק 1000: הנקודות המשמעותיות לאחר היום הראשון

תיק 1000: הנקודות המשמעותיות לאחר היום הראשון
קליין אומרת שלא מדובר בסיגר או שניים, אלא מדובר בקו אספקה לנתניהו - לבקשתו. הנקודה השנייה היא שלפי קליין, נתניהו ידע על השמפניות לשרה, והוא אינו יכול לנתק עצמו מזה משפטית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, ארנון מילצ'ן
צילום: צילום: פלאש 90

העוזרת של איש העסקים ארנון מילצ'ן, הדס קליין, החלה לתת את עדותה הבוקר בבית המשפט המחוזי בירושלים במסגרת תיק 1000. נתניהו מואשם בתיק בקבלת טובות הנאה ששווין מאות אלפי שקלים מארנון מילצ'ן ומאיש העסקים ג'יימס פאקר. לפי כתב האישום ועדותה של קליין במשטרה, היה מדובר בקו אספקה שוטף שבו סופקו סיגרים, שמפניות ואף תכשיטים לבני הזוג נתניהו, לפי דרישתם. 

איך העדות תשפיע על התיק?


קליין אומרת שלא מדובר בסיגר או שניים, אלא מדובר בקו אספקה לנתניהו לבקשתו. הנקודה השנייה היא שלפי קליין, נתניהו ידע על השמפניות לשרה, והוא אינו יכול לנתק עצמו מזה משפטית כי חלק מהדברים קרו בנוכחותו.

הנקודה השלישית ואולי הכי מהותית - קליין אומרת: "נתניהו ומילצ'ן אכן חברים, אבל אני לא בטוחה אם לא מדובר בחברות כי מילצ'ן לא רצה את הדלת הפתוחה ללשכת נתניהו". בכך היא קושרת את מתן המתנות לתפקידו של נתניהו ולא לחברות.

אם הם חברים וזה ההקשר, זה כמובן גם יכול לסבך את נתניהו בניגוד עניינים בעיסוק או שליחת פילבר לטפל בענייני מילצ'ן. כל זה, צריך לומר, בכוכבית. רק מהיום ההראשון. ראינו כבר התחלות דרמטיות שאחריהן הגיעו חקירות נגדיות ששינו את התמונה.

מחר צפויה קליין להעיד על המתנות מפאקר ועל המידע החדש שמסרה, על מתנות בהם תכשיטים בעשרות אלפי שקלים. המידע הזה, שנמסר לפני כמה חודשים, לא הוסף לכתב האישום, אולם התביעה תנסה לשאול עליו. ההגנה צפויה להתנגד ובית המשפט הוא שיכריע. עדותה של קליין תימשך עד לפגרה, ואחריה, בספטמבר. 

הפופולריים