הקואליציה נחשפה בשיא עליבותה

הקואליציה נחשפה בשיא עליבותה
המסר שמחלחל היום יותר מתמיד - בממשלת 60 המנדטים אין בעל בית, אין ראשי מפלגות. כל ח"כ וכל ח"כית יקבע את עתידו | פרשנות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: צילום: עוז אביטל

לא מפלגה, לא ראש מפלגה, לא שר או שרה, לא כמה חברי כנסת. אלא חברת כנסת אחת בלבד הצליחה במשך שלושה ימים להרעיד את אמות הסיפים של המערכת הפוליטית כולה.

גם ברגע זה אף אחד לא מצליח להבין מדוע באמת פרשה חברת הכנסת זועבי מהקואליציה, כמובן שאף אחד לא מצליח להבין מה גרם לחברת הכנסת לשוב כל כך מהר לחיק הקואליציה. כדי להבין את המשבר הנוכחי צריך לזכור את המשבר הקודם בהובלת חברת הכנסת זועבי, אז נכנסה בשקט בשקט למליאה והצביעה נגד חוק הגיוס. החוק נפל ולקואליציה נגרמה מבוכה עצומה.

כשניסו להבין אז, מה קרה התברר שחברת הכנסת מחפשת ג׳וב מעניין. בלי להסס לפיד שלף את תפקיד הקונסולית בשנגחאי וקיווה לקנות קצת שקט.

מכירת התפקיד הייצוגי של מדינת ישראל בסין לא הואילה ללפיד, חברת הכנסת זועבי שכועסת על התנהלות חבריה במרצ וכועסת על כך שהתפקיד שהובטח לה התעכב מעט, בחרה לנקוט הפעם במהלך דרמטי אפילו יותר והודיעה על פרישה מהקואליציה תוך כדי מסע יחסי ציבור וראיונות מעל כל במה.

היום, כל רשימת הדרישות של זועבי ממכתב ההתפטרות נעלמו. שלא לומר התאיידו. מסגד אל אקצא לא הוזכר בהודעת הפארסה. המחזות הקשים בהלוויית העיתונאית שירין אבו עאקלה נשכחו לגמרי. אפילו מצעד הדגלים התוסס שמתוכנן בשבוע הבא בשער שכם לא הוזכר בהודעה.

העובדה, שבשביל התנהלות לא רציונאלית שנובעת מחוסר הבנה של המערכת או של אגו מטורף, הקואליציה והממשלה כולה חוותה טלטלה כל כך קשה, צפויה גם להשפיע על המשך הדרך. המסר שמחלחל היום יותר מתמיד - בממשלת 60 אין בעל בית, אין ראשי מפלגות וכל ח"כ וח"כית יקבע את עתיד כולם.

אולי בשל הבהילות שר החוץ לפיד הסיר מעט את מעטה הממלכתיות ופינה באופן קצת בעייתי את חדר הישיבות במשרד החוץ לטובת הטיפול במשבר הפוליטי. בסופו של דבר יצאה ״תמונת הנצחון״ שהיא בסך הכול רגע אחד מביך בקריירה הפרלמנטרית הקצרה של הקונסולית לעתיד בשנגחאי. 

הפופולריים