אחרי הגינויים לטבח - מה יעשו לרוסיה?

אחרי הגינויים לטבח - מה יעשו לרוסיה?
המראות הקשים שנחשפו ביממות האחרונות בפרוורים של קייב לא מותירים מקום לספק. הצבא הרוסי טבח באזרחים אוקראינים לא חמושים, משפחות שלמות נורו למוות. שליחת כאן חדשות הדס גרינברג וד"ר טל מימרן, מומחה למשפט בין-לאומי מהאוני' העברית בשיחה עם חן ביאר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הסכת  - עוד יום - טבח בבוצ'ה אוקראינה
צילום: הסכת - עוד יום - טבח בבוצ'ה אוקראינה

בימים האחרונים נראה שהמלחמה באוקראינה נכנסה לשלב חדש, שלב די מפתיע, שלא היה חלק מהתחזיות המוקדמות של רוב הפרשנים. רוסיה מוותרת על תוכניתה הגדולה ומרכזת מאמץ באזור חבל דונבאס. המצב הזה מאפשר חזרה של הצבא האוקראיני לאזורים שנפלו לשליטת הרוסים. והוא גם מאפשר להגיע לראשונה מאז פרוץ המלחמה אל אותם האזורים ולהתחיל להבין מה קרה שם.

האזינו להסכת "עוד יום" עם חן ביאר

והעיניים מופנות כעת אל העיר הקטנה בוצ'ה, לא רחוק מקייב, עיר שנחשף בה טבח, רצח שיטתי של אזרחים ומעשי זוועה שעשה הצבא הרוסי. העולם המערבי, מזדעזע, מגנה, ומבטיח לבוא חשבון ולהעמיד לדין את מי שאחראי לפשעי המלחמה האיומים.

מה זה פשע מלחמה? האם באמת ניתן לייצר בתוך מצב כאוטי ואיום של מלחמה כללי משחק שעליהם לא עוברים, ולהעמיד לדין את מי שלא עומד בהם? ומה עם מי שמבצע את אותם מעשים זו מעצמה שמצפצפת על הסדר הקיים ושואפת לשנות אותו?

ננסה לענות על כל אלו בעזרתו של ד"ר טל מימרן, מומחה למשפט בין-לאומי באוניברסיטה העברית וראש תוכנית ב"תכלית" - מכון למדיניות ישראלית. נדבר גם עם שליחת כאן חדשות לקייב, הדס גרינברג, שהייתה מהראשונות בעולם להגיע לאזורים שמהם נסוגו הרוסים ולראות בעינייה את הזוועות שחוללו בהם.

הפופולריים